Čeští krajánci v zahraničí bez smluv? Stále k dispozici je duo z Anglie či trio z Polska

Čeští krajánci v zahraničí bez smluv? Stále k dispozici je duo z Anglie či trio z Polska

Nejen českým hráčům na domácí scéně skončily kontrakty. Hned několik borců, kteří působili v zahraničí, čeká na další pobídky. Jedná se o velmi zajímavá jména. Hned trio Čechů skončilo (zatím) v Polsku, čeká i Tomáš Vaclík.

ANGLICKÉ DUO

Tomáš Kalas je v Anglii stálice. V Chelsea mu to nevyšlo, chodil po hostováních. Až nakonec přestoupil do Bristolu, který za něj vysázel rekordní klubovou částku a udělal z něj kapitána.

To vše před třemi lety. S posledním červnem mu vypršel kontrakt a v podstatě nikdo neví, co bude. Ostatně, i fanoušci Bristolu se na twitteru snad denně klubu ptají, co dál. Nabídka smlouvy prý existuje, nicméně nevypadá to, že by měl Kalas pokračovat.

Pšenka dál v Anglii nepokvete dle všeho Tomáši Vaclíkovi, jenž na jaře pomohl k záchraně Huddersfieldu. Tam ale dle všeho pokračovat nebude.

Je bez smlouvy a je mu 34 let. Měl být horkým kandidátem na post jedničky ve Spartě, nicméně vypadá to, že ta primárně vyčkává, jak se vyvine situace s Matějem Kovářem. A zdá se, že Vaclík čeká také. Údajně měl odmítnout Slovan Bratislava.