Plzeňskému Klimentovi dělá radost, že ve Viktorii makají jeden za druhého: Trenér to asi bude mít složitější

Plzeňskému Klimentovi dělá radost, že ve Viktorii makají jeden za druhého: Trenér to asi bude mít složitější
OBSAHUJE OHLASY

Plzeň ve druhém utkání na rakouském soustředění poprvé vyhrála. Třetí tým uplynulého ročníku FORTUNA:LIGY si ve Westendorfu poradil s druholigovým německým Karlsruhe 3:0. Po změně stran se zapsali do střelecké listiny Ibrahim Traoré, Erik Jirka a Jhon Mosquera. 

Hlavní trenér Miroslav Koubek stejně jako v úvodním duelu v Rakousku proti Hamburku (3:3) nasadil do každého poločasu jinou jedenáctku. Jeho tým si připsal v přípravě celkově pátý triumf ze šesti utkání.

Ve druhém dějství měl na sobě kapitánskou pásku Jan Kliment. "Nějak na mě zbyla, asi stárnu," okomentoval vůdcovskou roli devětadvacetiletý útočník, jehož slova nabídly stránky fcviktoria.cz.

Ofenzivní hráč se zkušenostmi z Banské Bystrice, Stuttgartu, Wisly i Brondby Kodaň byl u všeho podstatného. "Čapli jsme za to a poměrně rychle rozhodli. Soupeř tam nějaké hráče nechal, my jsme měli čerstvé síly a po dvou rychlých gólech přidali i třetí. Jsem rád, že makáme jeden za druhého a je jedno, jaká jedenáctka je zrovna na hřišti. Z toho mám radost a trenér to asi bude mít složitější," okomentoval povedenou druhou část zápasu zkušený forvard.

Pozitivní je i nula vzadu. Kliment informoval, že na tom chtěl tým zapracovat a neinkasovat, což je podle něj další dobrá zpráva v přípravě. Západočeši, kteří startují ligu 22. 7. v Teplicích, zakončí soustředění v pátek proti FC Kodaň.

Přípravné utkání ve Westendorfu (Rakousko):

Viktoria Plzeň - SC Karlsruhe 3:0 (0:0)
Branky: 47. Traoré, 52. Jirka, 76. Mosquera.

Sestava Plzně: I. poločas: Jedlička - Hejda, Hranáč, Jemelka - Cadu, Květ, Kalvach, Bucha, Sýkora - Vydra, Chorý. II. poločas: Tvrdoň - Holík, Sampson, Paluska, Mosquera - Šulc, Vlkanova, Traoré - Jirka, Durosinmi, Kliment. Trenér: Koubek.

Ulevilo se nejenom mně, ale i spoustě blízkým, hlásí z Lisabonu Jurásek. Slávisti by mohli vyprávět, že nebyl ve své kůži