Hattrick za 10 minut. Janošek se v Bredě uvedl parádně a mohla by z něj být hvězda Eerste Divisie

Hattrick za 10 minut. Janošek se v Bredě uvedl parádně a mohla by z něj být hvězda Eerste Divisie

Při své premiéře o víkendu nezářil pouze krajní bek David Jurásek, jemuž na první trefu v lisabonském dresu asistoval hvězdný Ángel Di María.

Grandiózně se v nových žlutočerných barvách uvedl také Dominik Janošek, jenž během léta vyměnil Pardubice za nizozemský celek NAC Breda.

Proti amatérům z Madenese Boys stihl čerstvě pětadvacetiletý středopolař hattrick již v úvodní desetiminutovce a započal tak regulérní "vraždění neviňátek".

V Made totiž Madese Boys prohráli s druholigovým nizozemským klubem 0:17, s tím, že po prvních pětačtyřiceti minutách byl stav 0:10.

Pod německým koučem Peterm Hyballou, jenž v minulosti prošel také Dunajskou Stredou nebo Trenčínem, by tak někdejší hráč Baníku, Plzně, Zlína, Boleslavi, Brna i Slovácka neměl mít problém s herním vytížením.

Další přáteláky Bredy jsou v plánu ve zbytku tohoto týdne. 19. července se NAC utká s Waalwijkem a o tři dny později narazí na Excelsior.

Tým, který je doma na Rat Verlegh Stadionu pro 19 tisíc diváků, odstartuje nový soutěžní ročník Eerste Divisie 11. srpna na půdě Dordrechtu.

West Ham vyučoval v Austrálii, Sadílek byl u kanonády Twente, Newcastle se proti týmu z 5. ligy zapotil