Odebere se Niță za Chipciuem a Vatajeluem? Exsparťana přemlouvá druhý nejsilnější klub z Kluže

Odebere se Niță za Chipciuem a Vatajeluem? Exsparťana přemlouvá druhý nejsilnější klub z Kluže

Florin Constantin Niță, jenž byl v poslední době k zastižení na Spartě, respektive v Pardubicích, je už několik týdnů volným hráčem, který se může přehrabovat různorodými nabídkami.

Ať už z nejvyšší rumunské soutěže, nebo třeba ze Saúdské Arábie, kde by si mohl přijít na více než solidní peníze, o nichž si mohl na jaře ve východočeské CFIG Areně pouze zdát.

Peníze však nejsou všechno. Jak zaznělo na rumunském portálu prosport.ro, šestatřicetiletého strážce svatyně aktuálně lanaří klub Universitatea Kluž, který skončil na domácí scéně v předešlém ročníku v průměru.

Ani nabídka skromnějšího z klubů v Kluži ovšem není vůbec špatná. Na Nitův stůl měl přistát návrh v podobě dvouleté smlouvy do léta 2025 s opcí na další rok spolupráce, měsíční plat ve výši 15 tisíc eur a další bonusy ve stovkách eur za každou vychytanou nulu.

Vedení by navíc ostřílenému brankáři hradilo i další výdaje - např. bydlení a studijní náklady jeho potomků, s tím, že by mu byl přidělen i služební Mercedes, který je jedním ze sponzorů deset let starého celku.

V týmu, který odstartoval nový soutěžní ročník Ligy I remízou na půdě Petrolulu 52, mimochodem působí i další dva hráči, kteří prošli Spartou. Jak záložník Alexandru Chipciu, tak obránce Bogdan Vatajelu.

23. července přivítá Universitatea FC Rapid Bukurešť. Mohl už by u toho být také Nita? Jestliže ano, jednadvacetiletý mladík Andrei Gorcea, jenž ročník odstartoval jako první brankář, by se mohl přesunout na lavičku náhradníků.

Hattrick za 10 minut. Janošek se v Bredě uvedl parádně a mohla by z něj být hvězda Eerste Divisie