Moje role se hodně změnila, nemá problém přiznat Pešek. Na Spartě už se mu říká "dědek"

Moje role se hodně změnila, nemá problém přiznat Pešek. Na Spartě už se mu říká "dědek"

I když oslavil Jakub Pešek třicáté narozeniny teprve před několika týdny, v současné Spartě je třetím nejstarším hráčem. Hned po Jaroslavu Zeleném a Davidu Pavelkovi.

Pouze o tři roky mladší Lukáš Sadílek ho dokonce v rámci gratulace k očekávanému přírůstku do rodiny nazval "dědkem", což je jeho přezdívka od posledního evropského šampionátu...

"Začalo to na Euru, kdy jsme byli 30 dnů zavření na hotelu a já byl v menší partičce s Adamem Hložkem a Michalem Sadílkem. Oni mladí kluci, byla tam trochu ponorka a dávali jsme si takové přezdívky. Já se stal „Dědkem". Všichni se toho chytli a zůstalo u toho. Jsem ale člověk, který nic moc podobného neřeší, nevadí mi to," vysvětlil v rámci rozhovoru pro sport.cz bývalý středopolař Českých Budějovic i Slovanu Liberec.

Vzhledem k tomu, že těsně po třicítce má z celého sparťanského kádru trenéra Briana Priskeho pouze trio hráčů, jde považovat úřadujícího ligového šampiona za mladý tým. Podle ostříleného záložníka je to masakr, nicméně na zvyšujícím se věku dokáže najít i pozitiva...

"Máme zkušenosti a můžeme, a snažíme se, mladším klukům pomoct. Máme něco za sebou a oni neví, co může přijít. Moje role se hodně změnila. Mladí kluci jsou opravdu šikovní. Když mně bylo 18 a přesunul jsem se k áčku, přišel jsem do kabiny a někomu dokonce vykal. Doba se změnila, úplně ve všem," objasnil kreativní borec, jehož minulý soutěžní ročník přibrzdilo rozsáhlé zranění.

Témata, o nichž se baví například o dekádu mladší spoluhráči, mu navíc pořád cizí nejsou. Pořád se cítí mladě a má za to, že dokáže zapadnout. Na trochu jiný humor mladší generace si zvyknul a v tomto směru je vše v pohodě.

V generálce na FORTUNA:LIGU se objevil na trávníku v pětasedmdesáté minutě, když vystřídal novou posilu Birmančeviče. Ze zmíněných třicátníků by měl mít nejblíž do základní sestavy Zelený, nicméně až se Pešek po dlouhé pauze rozehraje, kartami ještě určitě zamíchá také on.

Letní posily pro Spartu. Jakou mají šanci na základní sestavu?