Dočká se Vitík velkolepého přestupu? Ajax by už údajně měl vést rozhovory s vedením Sparty

Dočká se Vitík velkolepého přestupu? Ajax by už údajně měl vést rozhovory s vedením Sparty

Italský novinář Rudy Galleti na Twitteru informoval, že Ajax má stále v hledáčku sparťanského stopera Martina Vitíka. Nizozemský celek se snaží získat náhradu za obránce Timbera.

Kromě Vitíka si Ajax vyhlédl také chorvatského obránce Josipa Šutala z Dinama Záhřeb. Ajax před sezonou přišel o Jurriena Timbera, který za 40 milionů eur zamířil do Arsenalu. Z nizozemského celku by údajně měl být na odchodu také další obránce, a to Ital Calvin Bassey. To by znamenalo, že by se do Amsterdamu mohl stěhovat jak Šutalo, tak Vitík.

Ajax by už podle Twitteru Rudyho Galletiho měl vést rozhovory se sparťanským vedení, nicméně podrobnější informace nejsou k dispozici. Podle serveru transfermarkt.com se cenovka za dvacetiletého českého reprezentanta pohybuje okolo 2,5 milionů eur. V případě, že se v Amsterdamu rozhodnou pro třiadvacetiletého Josipa Šutala, tak si nizozemský celek bude muset sáhnout hlouběji do kapsy. Záhřeb si svého obránce cení na 18 milionů eur.

Martin Vitík přišel do pražské Sparty z Tempo Praha v roce 2017, předtím hrál za Králův Dvůr. V lize hraje již čtvrtou sezonu, doposud odehrál 57 ligových zápasů a vstřelil dvě branky.