Na Kováře už nemůžeme nadále čekat, upozornil Rosický a oznámil příchod nového brankáře

Na Kováře už nemůžeme nadále čekat, upozornil Rosický a oznámil příchod nového brankáře

Pražskou Spartu posílil dánský brankář Peter Vindahl Jensen. Pětadvacetiletý gólman zamířil na Letnou na roční hostování s opcí na přestup z nizozemského Alkmaaru.

Prakticky celou letní přípravu Sparta řešila pozici brankářské jedničky. „Matěj Kovář společně se svojí agenturou a Manchesterem United nadále zvažují, jak bude pokračovat jeho kariéra. My jsme si přáli, aby to bylo ve Spartě, ale v tento moment už nemůžeme nadále čekat, blíží se vrchol našeho léta v podobě kvalifikace Ligy mistrů. Jak jsem řekl už v průběhu soustředění v Rakousku, pokud teď nemůžeme přivést Matěje, musíme na to reagovat,“ uvedl na klubovém webu sparta.cz sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

„Peter má zkušenosti ze zahraničních lig i evropských pohárových zápasů. Je to brankář, který má fyzické parametry i schopnosti, které si u tohoto postu představujeme. Jeho výkony ve druhé bundeslize jsme v minulé sezoně pravidelně sledovali,“ pokračoval Rosický.

Jensen v dánské nejvyšší soutěži odchytal 53 utkání, další tři starty přidal v národním poháru. Od léta 2021 patřil nizozemského Alkmaaru, kde odchytal 48 soutěžních zápasů. Minulou sezonu hostoval ve druholigovém Norimberku, závěr minulé sezony však vynechal kvůli zranění