Kuchta o zlepšující se souhře ve Spartě: Už víme, kde se pohybovat a co od sebe očekávat

Kuchta o zlepšující se souhře ve Spartě: Už víme, kde se pohybovat a co od sebe očekávat

Sparťan Jan Kuchta si musel na otevření střeleckého účtu v nové ligové sezoně počkat až do třetího kola. Pak to však stálo za to a Pardubicím (5:2) vstřelil hned dvě branky.

Reprezentační forvard byl rád, že gólové probuzení přišlo zrovna na Letné. Dostat se do pohody před důležitým dvojzápasem s Kodaní je pro něj hodně důležité...

I když to v průběhu zápasu proti východočeskému celku vypadalo jako ideální způsob, jak se naladit na šampiona dánské superligy, dva zásahy hostů, o které se postarali Darmovzal s Krobotem, jsou nesporným varováním, což následně potvrdil i sám útočník.

Na druhou stranou je ovšem pravdou, že ztráta tempa přišla až za stavu 5:0 a po větším prostřídání favorita. Také pardubický kouč Radoslav Kováč hovořil na pozápasové tiskové konferenci v tom smyslu, že kdyby domácí nestáhli opory, mohlo to dopadnout ještě hůře.

"Tohle by se nám nemuselo vyplatit jak s Kodaní, tak v dalších zápasech v lize a poháru. Musíme hrát až do konce, být obětaví a zodpovědní. Tentokrát jsme polevili a zbytečně jsme to nechali Pardubice dohrát relativně v klidu. Měli jsme tam i nějaké další šance a mohli jsme dát ještě víc gólů. Ty naše inkasované byly však hodně zbytečné," připustila v interview pro stránky sparta.cz útočná jednička letenského "S".

V sobotu poprvé výrazněji fungovala jeho spolupráce s letní posilou Veljkem Birmančevićem. "Šlo o první zápas, kdy nám to bodově vyšlo. Spolupráce by mohla být ještě lepší než doposud. On je fantastický hráč, fotbal vidí," pochválil o rok mladšího srbského spoluhráče.

Pokud jde o blížící se první duel třetího předkola Ligy mistrů, oproti minulému pohárovému ročníku 2022/2023 je změna v tom, že zatímco s Vikingem Sparta začínala ještě před vypuknutím FORTUNA:LIGY, nyní už má za sebou tři ligové souboje a je evidentně rozehranější.

Samotnému Kuchtovi tento stav vyhovuje a v kabině rozhodně není sám. Je to pro něj mnohem lepší, než kdyby šel tým do duelu o všechno úplně nerozehraný a bez ligového zápasu.

"Půjde o úplně rozdílné utkání. Nechci snižovat kvalitu Pardubic, ale Kodaň bude úplně jiný level. Ale už víme, kde se pohybovat a co od sebe očekávat, takže v tomto směru to bude určitě jednodušší," zůstal optimistou.

Kodaň není Sigma, Zlín či Pardubice. Začínám se trochu bát, aby nám zase nezůstali oči pro pláč, přiznal Řepka