Priske nám prozradil určité detaily o Kodani, říká Kairinen. Z kádru soupeře by žádné individuality nevyzdvihl

Priske nám prozradil určité detaily o Kodani, říká Kairinen. Z kádru soupeře by žádné individuality nevyzdvihl

Záložník Sparty Kaan Kairinen se těší na atmosféru na kodaňském stadionu Parken, kde si v březnu zahrál s finskou reprezentací v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2024.

Právě v dánské metropoli proti FC Kodaň vstoupí úřadující čeští mistři v úterý do 3. předkola Ligy mistrů. Kairinen považuje za výhodu, že Pražany vede dánský trenér Brian Priske, který v Kodani působil jako asistent. Řekl to v rozhovoru s novináři před odletem do dějiště utkání.

"Na Parkenu jsem párkrát hrál, vím, co nás tam čeká. Naposledy jsme tam hrál s národním týmem. Bylo plno, úžasná atmosféra. Zítra očekávám to samé. Bude to hezké utkání," prohlásil Kairinen, jehož reprezentace v Parkenu před zraky 35.851 diváků prohrála 1:3.

Priske se v sezoně 2016/17 podílel v Kodani na zisku double za vítězství v lize a domácím poháru. Soupeře Sparty zná i z lavičky Midtjyllandu. "Brian má spoustu zkušeností z Parkenu a také z Kodaně. Prozradil nám určité detaily o Kodani. Jsme připraveni na to, co nás čeká," uvedl čtyřiadvacetiletý Kairinen.

Kodaň vyhrála v sezoně všech pět soutěžních utkání, na rozdíl od pražského týmu musela projít přes 2. předkolo, v němž vyřadila islandský Breidablik. "Nevyzdvihl bych žádné individuality. Je to velmi silný a kvalitní tým. Musíme si dávat pozor na všechny hráče," uvedl bývalý hráč Interu Turku, Midtjyllandu, HJK Helsinky nebo Lilleströmu.

Letenští nevyhráli venku v předkolech pohárů v 15 utkáních po sobě. Kapitána Krejčího ale tato série nestraší