Tottenham se v Barceloně sesypal až posledních deset minut, AC Milán konečně utnul letní sérii porážek

OBSAHUJE VIDEO

Barcelona každý rok těsně před rozjezdem nového ročníku LaLigy hraje o Trofej Joana Gampera, s tím, že tentokráte dorazil v rámci přátelského měření sil na katalánskou půdu Tottenham Hotspur.

Lewandowski splnil svou gólovou povinnost na Spotify Camp Nou již po třech minutách hry, nicméně "Kohouti" dokázali ještě během prvního dějství stav otočit a to zásluhou Skippa.

Londýnští hosté sice ještě deset minut před koncem v Barceloně drželi těsný náskok, nicméně domácí finiš byl neskutečný a v posledních momentech utkání přinesl hned tři branky Xaviho souboru.

Nejprve zaúřadoval Torres, v devadesáté minutě se střelecky prosadil Fati a ve třetí minutě nastavení stanovil konečný výsledek 4:1 Ezzalzouli.

Kouč vítězného mužstva provedl v zápase devět změn, s tím, že kompletních 90 minut absolvovali pouze De Jong a Koundé.

Nový trenérský šéf Tottenhamu Postecoglou pak provedl jen čtyři změny. Nejlepší kanonýr posledních let Kane nebyl k úternímu utkání ani nominován a pořád tak může být ve hře jeho prodej.

Barca si v průběhu léta připsala již třetí výhru a jediným neúspěchem byla červencová "hokejová" porážka 3:5 s Arsenalem, k níž došlo v kalifornském Inglewoodu.

To tradiční účastník Premier League v létě dvakrát zvítězil a dvakrát odešel poražen. Když už se mu podařilo triumfovat, vždy šlo o kanonádu 5:1.

AC Milán se naproti tomu podařilo zastavit letní sérii proher, když po základní hrací době remizoval s Monzou a následně vyhrál 6:5 na pokutové kopy.

V duelu o Trofej Silvia Berlusconiho se na U-Power Stadium nejprve prosadil hostující Pulišić, o tři minuty později ovšem srovnal Colpani.

Prvním a celkově jedenáctým hráčem, jemuž se nepodařilo proměnit penaltu, byl až Birindelli a devatenácti tituly ověnčeni Rossoneri tak v předsezonní přípravě zažili konečně úspěch.

Ještě do startu Serie A se milánský obr ze San Sira přátelsky utká s Trentem a Novarou.