AC Milán uspěl na půdě Boloni, Jankto si připsal debut za barvy Cagliari

Neapol zahájila obhajobu titulu v italské fotbalové lize vítězstvím 3:1 na hřišti nováčka Frosinone. Dva góly dal král střelců minulé sezony Osimhen. Na lavičce domácích se objevil devatenáctiletý odchovanec Baníku Ostrava Daniel Macej, do hry však nezasáhl. Vítězný vstup zapsal i Inter Milán, naopak AS Řím jen remizoval.

Neapol vede nový trenér Rudi Garcia, který nahradil strůjce mistrovského titulu Luciana Spallettiho, jenž povede italskou reprezentaci. Garciovi svěřenci už po sedmi minutách hry prohrávali, když se z penalty prosadil Harrví. Klub zpod Vesuvu však dokázal ještě do poločasu vývoj utkání otočit. Nejprve se trefil Politano a těsně před pauzou vstřelil branku Osimhen.

Ve druhém poločase bylo Frosinone blízko vyrovnání, Báezův přímý kop však mířil do tyče. Osimhen uklidnil příznivce úřadujícího mistra jedenáct minut před koncem.

Útočník Belotti se v minulé sezoně po příchodu z Turína v 31 ligových zápasech neprosadil ani jednou, v úvodním kole tohoto ročníku zaznamenal rovnou dvě branky. Na jeho první zareagoval Candreva dvěma góly na konci prvního a začátku druhého poločasu. Bojovný výkon Salernitanu nakonec ke třem bodům nedovedl, v 83. minutě vyrovnal Belotti hlavou po rohovém kopu.

Stejně jako Belottimu se nepodařilo v minulé sezoně prosadit ani De Ketelaeremu. AC Milán jej poslal na roční hostování do Bergama, za které skóroval hned v úvodním zápase. Jeho hlavička zajistila Atalantě výhru na hřišti Sassuola. V nastavení potvrdil tříbodový zisk hostů druhým gólem Zortea, který se do Bergama před sezonou vrátil z hostování v soupeřově týmu.

Nováček italské fotbalové ligy Cagliari zahájilo soutěž bezbrankovou remízou na hřišti FC Turín. Soutěžní debut v sestavě hostů si odbyl střídající záložník Jakub Jankto, jenž se dostal na hřiště v 61. minutě. Domácí obránce David Zima odehrál závěrečnou čtvrthodinu, v Serii A nastoupil i kvůli zranění poprvé od ledna.

Turín v součtu s koncem minulého ročníku neprohrál v lize posedmé za sebou. Cagliari, které se vrátilo mezi elitu po jedné sezoně v druhé lize, drží sérii 11 soutěžních duelů bez porážky.

AC Milán vstoupil do sezony vítězstvím 2:0 v Boloni. Triumf "Rossoneri" řídil útočník Giroud, jenž v 11. minutě první branku dal a o deset minut později druhou připravil spoluhráči Pulisicovi. Americký reprezentant oslavil svůj soutěžní debut po letním příchodu z Chelsea výstavní trefou zpoza vápna. Boloňa s milánským velkoklubem uhrála z posledních 16 utkání jen tři remízy.