Prioritou stagnujícího Daňka je zahraničí, což však nemusí vyjít. Pak by mohl slavit úspěch Látalův Jablonec

Prioritou stagnujícího Daňka je zahraničí, což však nemusí vyjít. Pak by mohl slavit úspěch Látalův Jablonec

Byť je považován za velkou ligovou naději, v sezoně 2023/2024 je zatím zcela bez využití a to jak v první, tak ve druhé nejvyšší soutěži. V rámci FORTUNA:LIGY byl nominován k utkání třikrát z pěti případů, leč do hry se nikdy nedostal, což platí i pro místo v mužstvu pro venkovní duel v Kodani. Navíc nepomáhá ani klubové rezervě ve F:NL.

Řeč je o stagnujícím sparťanském středopolaři Kryštofu Daňkovi, jenž dostal od sportovního úseku svolení k tomu, aby si našel nový klub, do něhož by mohl být v nejbližší době zapůjčen.

Funkcionáři Tomáš Rosický a Tomáš Sivok původně navrhovali půlroční hostování bez opce na trvalý přestup, což zatím narazilo u zahraničních zájemců.

Sám Daněk by přitom do ciziny vyrazil rád a jde o jeho prioritu, nicméně i když připadají v úvahu kluby z rakouské Bundesligy, nizozemské Eredivisie i belgické First Division A, případní nápadníci by o opci přišli jen neradi.

Nakonec by tedy mohlo dojít ke kompromisu a jestliže by byla v dohodě zakotvena dohoda o odkupu alespoň za tři miliony eur (na transfermarkt.com svítí u jeho jména poloviční částka), úřadující mistr by na to slyšet mohl.

Jestliže by zahraniční cesta nevyšla, zájem o exolomoucký talent je i v domácím prostředí, s tím, že nejvýraznějším uchazečem o jeho služby se zdá být Jablonec.

Na tiskové konferenci už to ostatně zmínil i sám kouč Radoslav Látal. "Stále na něčem pracujeme. Chceme ještě posílit a oživit mužstvo směrem do ofenzívy," přiznal nástupce Davida Horejše na webu fkjablonec.cz.

Čtrnáctý celek tabulky je stále bez vítězství a navíc vstřelil jen tři branky. Chramosta s Drchalem by evidentně potřebovali ve středu pole ještě o něco lepší servis.

Z Letné už jsou na Střelnici zapůjčeni Matěj Polidar a Filip Souček. Mohlo by k nim v dohledné době přibýt také další nepotřené sparťanské "zboží"?

Ligový semafor: Bezradní hosté, mizerný týden sparťanského kapitána a úspěšní žolíci