Vyřadili jsme velký klub, můžeme vyřadit i ten další, hlásí Štetina před bitvou s týmem, jehož vyprovodila Slavia z EL

Vyřadili jsme velký klub, můžeme vyřadit i ten další, hlásí Štetina před bitvou s týmem, jehož vyprovodila Slavia z EL

Robustní exsparťan Lukáš Štetina je právě teď nepostradatelným článkem Spartaku Trnava a důležitým členem stále probíhající jízdy v Evropské konferenční lize, ve které má bilanci tří startů a tří gólů včetně nádherných nůžek do sítě Lechu Poznaň.

ŠTETINA STYLOVĚ UTNUL GÓLOVÉ SUCHO. NŮŽKAMI ROZHODL O POSTUPU TRNAVY

Tým trenéra Michala Gašparíka před pár dny zvládl i domácí souboj s dosud šlapající Podbrezovou (2:0) a k jistotě skupiny EKL mu chybí už jen zastavit ukrajinský Dnipro-1, čili mužstvo, které z předkol Evropské ligy vyprovodila Slavia.

Protože už Trnava zažila v této sezoně také dvě porážky, na stadionu Antona Malatinského není třeba nějak vyloženě krotit euforii..

"Charakter celého týmu je takový, že jsme si všichni vědomí toho, že když se daří, tak se zase dařit nemusí. Není čas létat v oblacích. Musíme opravdu stát pevně na zemi a jít si za svým cílem. Jsme blízko a byla by škoda, kdyby nám něco uteklo pro lehkovážnost. Soupeř je hratelný a bude to o nás, jak k tomu přistoupíme," citoval web sport.aktuality.sk slova spoluhráče Erika Daniela.

Někdejší zadák Dukly před úvodním pohárovým duelem pronesl, že Spartak udělá vše, aby se mu jeho cíl splnil. Tím spíš, že u slovenských celků nebývá zvykem, aby se dostaly tak daleko...

"Vyřadili jsme velký klub, můžeme vyřadit i ten další. Bude to náročná šichta, ale nic není nemožné. Když se na ně dobře připravíme a podáme výkon jako proti Lechu, tak se to může splnit," navnadil trnavské fanoušky zkušený střední obránce.

Hru momentálně jedenáctého mužstva ukrajinské Premier League, který je momentálně "doma" v Košicích, kde se bude hrát odveta poslední srpnový den, už slovenský pohárový zástupce samozřejmě studoval. A to i včetně jeho poslední domácí prohry s Oboloňem Kyjev, k níž došlo tři dny zpět.

"Koukali jsem na to, jakým stylem hrají a jaké mají hráče," přiznal Štetina, jenž jako mladý poznal ukrajinský fotbal díky angažmá v Metalistu Charkov.

Straka: Slavia je první, protože jako jediná zvládla zápasy na hraně. V tom je třeba rozdíl mezi ní a Plzní