Nejstarší hráči jinak mladé F:NL? Zastihnete je ve službách Rady, Nádvorníka, Janotky a Horňáka

Nejstarší hráči jinak mladé F:NL? Zastihnete je ve službách Rady, Nádvorníka, Janotky a Horňáka

Druhá nejvyšší domácí soutěž evidentně razí heslo "mládí vpřed", o čemž svědčí fakt, že v sezoně 2023/2024 zatím nezasáhl do dění žádný čtyřicátník.

Oproti FORTUNA:LIZE, ve které operují Josef Jindřišek (42), Marek Matějovský (41) či Tomáš Hübschman (41), je to docela rozdíl.

Vůbec nejzkušenější tváře, o nichž už by se dalo mluvit jako o veteránech, aktuálně najdeme v Olomouci, Táboře a Praze, kde působí v barvách Dukly, respektive Viktorie Žižkov.

Mezi čtyři nejstarší borce, kteří už ledacos pamatují, patří osmatřicetiletý brankář Dukly Filip Rada, jehož čeká oslava devětatřicátých narozenin již za pár dní v úvodu září.

Jeho kariéra na dejvické Julisce je pozoruhodná a byť už v současnosti kryje záda o třináct let mladšímu Janu Šťovíčkovi, ještě v minulém druholigovém ročníku hájil tři tyče Dukly hned třináctkrát.

To role jeho o chlup mladšího vrstevníka Michala Vepřeka je zcela jiná. V rezervě Sigmy, které hrubě nevyšel start do soutěže, totiž stále hraje a kouč Tomáš Janotka mu vzhledem k pěti pobytům v základní sestavě stále věří.

Podobně je na tom sedmatřicetiletý středopolař ve službách Táborska Petr Javorek, jenž se přesunul k Jordánu poté, co už ho přestali potřebovat v Dynamu České Budějovice.

I když ho dosud trenér Silonu Roman Nádvorník nenominoval do základu ani jednou, pět vystoupení nasbíraných jako žolík svědčí o tom, že v užším kádru jeho jmého stále figuruje.

A úplně do starého železa pořád nepatří ani sedmatřicetiletý Milan Švenger, jenž je součástí žižkovského dění již více než čtyři roky.

V současné době představuje zejména klidnou sílu, která podporuje mladší (v tomto případě Františka Kotka), ovšem například tento měsíc v pražském derby s Duklou nastoupil.

Nejstarší hráči současné F:NL:

Filip Rada (38)
Michal Vepřek (38)
Milan Švenger (37)
Petr Javorek (37)

Karviná mi přirostla k srdci, Baník se nepovedl. Do ligy patříme, myslí si Budínský