Nezvyklé množství podezřelých sázek? Admira navrhuje opakovaný zápas s Českými Budějovicemi

Klub Admira Praha navrhl znovu sehrát domácí třetiligový zápas s rezervou Českých Budějovic (2:1), který poznamenala kontroverzní penalta nařízená hlavním rozhodčím Michalem Patákem. V prohlášení pro média to oznámil předseda klubu Josef Přitasil. Pražský celek nabídl anulování výsledku a nový termín 30. srpna od 17:00.

"Vzhledem ke známým okolnostem utkání FK Admira Praha - České Budějovice B a v zájmu regulérnosti soutěže navrhuje FK Admira Praha anulování výsledku a sehrání nového utkání. Samozřejmě po dohodě s SK Dynamo České Budějovice a řídícím orgánem soutěže," stojí v prohlášení.

Kontroverzní situace nastala na konci první půle nedělního utkání skupiny A České fotbalové ligy. Českobudějovický Jakub Pařízek očividně čistě obral o míč domácího záložníka Filipa Kouteckého, k překvapení všech aktérů ale Paták odpískal pokutový kop. Z něho v 10. minutě nastavení Miroslav Horák zvýšil na 2:0. Avizovány přitom byly jen tři nastavené minuty.

Záběry sporného momentu se objevily na sociálních sítích a následně zareagovala i Fotbalová asociace ČR. V úterní tiskové zprávě uvedla, že chystá trestní oznámení na neznámého pachatele, její předseda Petr Fousek podá podnět k etické komisi a případem se také bude zabývat na nejbližším zasedání výkonný výbor. Komise rozhodčích Řídící komise pro Čechy Patáka vyřadila z listiny pro amatérské soutěže.

Sázková kancelář Fortuna, která je hlavním partnerem nejvyšší soutěže, FAČR sdělila, že zaznamenala nezvyklé množství podezřelých sázek na utkání. Společnost bude informovat ministerstvo financí a chystá trestní oznámení.

Sedmačtyřicetiletý Paták během 13 sezon v první lize odpískal jako hlavní rozhodčí 185 zápasů a na mistrovství Evropy 2016 ve Francii působil jako brankový sudí. V červenci téhož roku ho komise rozhodčích pod vedením Poláka Michala Listkiewicze kvůli několika kontroverzním rozhodnutím vyřadila z listiny pro profesionální soutěže. Poté nastoupil do Příbrami jako sportovní ředitel.

Straka: Slavia je první, protože jako jediná zvládla zápasy na hraně. V tom je třeba rozdíl mezi ní a Plzní