Inter vyhrál v Cagliari, Giroud vystřílel AC další výhru

Fotbalisté AC Milán porazili ve 2. kole italské ligy i díky dvěma proměněným penaltám Oliviera Girouda 4:1 FC Turín a udrželi si stoprocentní bilanci. Neapol vyhrála na svém hřišti 2:0 se Sassuolem. Obhájci titulu navázali na úvodní výhru 3:1 proti Frosinone z minulého týdne. Juventus Turín pouze remizoval doma 1:1 s Boloňou. Inter Milan vyhrál v Cagliari.

V Miláně otevřel skóre Pulisic, který v létě do města módy přestoupil z londýnské Chelsea. Americký reprezentant se stal teprve pátým hráčem v historii AC Milán, kterému se podařilo skórovat v prvních dvou startech. Před ním to byli Olivier Bierhoff, Andrij Ševčenko, Mario Balotelli a Jérémy Ménez.

Vedení "Rossoneri" však netrvalo dlouho, o tři minuty později střelu Ricciho pohotově doklepl do sítě Schuurs a srovnal. Ještě do přestávky však Milánští odskočili o dvě branky. Nejprve Giroud proměnil pokutový kop, který byl odpískán po zásahu videorozhodčího za ruku Buongiorna, a v nastavení se po pěkné souhře s Leaem trefil Hernández.

Dvacet minut po začátku druhého dějství bylo opět v akci video a podruhé přisoudilo penaltu domácímu týmu. Giroud se z 11 metrů nemýlil ani napodruhé a následně střídal. Zbytek utkání se dohrál spíše ve vycházkovém tempu. David Zima se v dresu hostů na trávník nedostal.

Verona šla do vedení už ve čtvrté minutě, kdy se poprvé v jejím dresu prosadil Duda. Slovenský ofenzivní univerzál využil své pohotovosti a do sítě dorazil střelu Terracciana. Bývalý hráč Kolína nad Rýnem či Herthy Berlín poté ještě v nastavení první půle přihrál na vítěznou branku domácích, kterou si připsal Ngonge. Římané v druhém dějství stačili už pouze snížit zásluhou Aouara, a to i přesto, že domácí od 84. minuty dohrávali bez vyloučeného Hiena, který jako poslední bránicí hráč zastavil útok Belottiho.

Verona, která se minulou sezonu udržela v lize jen díky vítězství v baráži nad Spezií, je tak po dvou kolech bez ztráty bodu. Naopak finalisté Evropské ligy pod vedením Josého Mourinha po remíze 2:2 se Salernem nezvítězili ani ve druhém ligovém kole.

Atalanta Bergamo překvapivě prohrála na hřišti nováčka z Frosinone 1:2. Za domácí se v prvním dějství prosadili Harrví a Monterisi, v druhém poločase pouze snížil Zapata.

Juventus Turín v druhém kole italské fotbalové ligy pouze remizoval doma 1:1 s Boloňou. "Stará dáma" nenavázala na úvodní triumf v Udine, naopak Boloňa bodovala poprvé v sezoně.

Juventus prohrával od 24. minuty po Fergusonově zásahu, alespoň bod zařídil favoritovi v 80. minutě hlavou Vlahovič. Turínský velkoklub neporazil dnešního soupeře potřetí z posledních čtyř zápasů.

Fiorentina nastoupila proti Lecce bez nemocného českého reprezentanta Antonína Baráka a po poločase vedla o dvě branky. Nováček soutěže ale po přestávce srovnal. Na konečných 2:2 dal v 76. minutě černohorský útočník Krstovič, jenž po nedávném přestupu z Dunajské Stredy dnes debutoval v Serii A.

Neapol nasměroval k výhře nejlepší střelec minulé sezony Osimhen, jenž po čtvrthodině proměnil pokutový kop. Navázal tak na dvě trefy z úvodního kola. Další penaltu nedal po hodině hry Raspadori, pojistku o chvíli později přesto přidal kapitán Di Lorenzo. Sassuolo hrálo od 52. minuty bez vyloučeného Lopeze, i proto dosud v ligovém ročníku nebodovalo ani neskórovalo.

Fotbalisté Interu Milán zvítězili v Cagliari 2:0 a jako jediný tým Serie A v této sezoně ještě neinkasovali. Český záložník Jakub Jankto v dresu domácího týmu poprvé nastoupil v základní sestavě, po hodině hry střídal.

Inter rozhodl o vítězství během úvodní půlhodiny, kdy se trefili Denzel Dumfries a Lautaro Martínez. Argentinský útočník navázal na dva góly z úvodního kola, jimiž rozhodl duel s Monzou.

Plný bodový zisk mají po dvou zápasech vedle Interu už jen městský rival AC, obhájce titulu Neapol a Verona. Cagliari je s jedním bodem patnácté.

Italská fotbalová liga - 2. kolo:

Frosinone - Bergamo 2:1

Branky: 5. Harrví, 24. Monterisi - 56. Zapata.

Monza - Empoli 2:0

Branky: 45. a 53. Colpani.

AC Milán - FC Turín 4:1

Branky: 43. a 65. Giroud oba z pen., 33. Pulisic, 45.+3 Hernández - 36. Schuurs.

Hellas Verona - AS Řím 2:1

Branky: 4. Duda, 45.+4 Ngonge - 56. Aouar.

Juventus – Bologna 1:1
Branky: 80. Vlahovič – 24. Ferguson.

Fiorentina – Lecce 2:2
Branky: 3. Gonzalez, 25. Duncan – 49. Rafia, 76. Krstkovič.

Lazio Řím - FC Janov 0:1
Branky: 16. Retegui.