Výtky jsou pryč, stoperské duo na Hané se stabilizovalo a Beneš s Pokorným se dostávají do stavu, jaký Sigma potřebuje

Výtky jsou pryč, stoperské duo na Hané se stabilizovalo a Beneš s Pokorným se dostávají do stavu, jaký Sigma potřebuje
OBSAHUJE VIDEO

Jedním ze dvou hlavních strůjců olomouckého vítězství nad Libercem byl šestadvacetiletý střední obránce Jakub Pokorný, jenž se zapsal do střelecké listiny společně s Lukášem Julišem.

V případě zadáka s devětatřicítkou na zádech přitom nebylo až do posledních chvil jasné, zda bude moct kvůli svalovému zranění z minulého týdne v Plzni do šestého kola FORTUNA:LIGY vůbec zasáhnout.

Díky tomu, že nakonec mohl hrát, se Václavu Jílkovi extrémně ulevilo. Ještě pár dní před zápasem měl totiž k dispozici pouze stopera Víta Beneše, protože František Matys byl doma s teplotou.

"Kuba Pokorný byl v individuálním režimu a místo zranění bylo ještě citlivé. K tomu doporučení lékařského týmu bylo takové, že připravený nebude. Chystali jsme se na variantu s Ondrou Zmrzlým a Jirkou Slámou a zpětně musím upřímně říct, že to nevypadalo úplně dobře," přiznal na stránkách sigmafotbal.cz kouč.

Zlom nastal v pátek, když sám bývalý zadák Baníku Ostrava i Hradce Králové přišel s tím, že se cítí výrazně líp a rázem se objevila šance, ke které se realizační tým upnul.

"Především se snížilo riziko, že by se to zranění mohlo opakovat, nebo ještě zhoršit. Kluci z fyziotýmu udělali maximum, pracovali na tom od rána do večera. A patří jim velký dík. Nakonec byl platný nejen v defenzivě, ale ještě si z toho odnesl gól. Byl to příběh se šťastným koncem," zářil Jílek.

Forma někdejšího mládežnického reprezentanta v posledních týdnech stoupá a šéf realizačního týmu Sigmy je za jeho přístup rád. I díky tomu se momentálně může na stoperskou dvojici opět spolehnout.

"Jeho mentalita a nastavení, že chce ten zápas hrát, byla hodně důležitá. V prvních zápasech jsme měli ke stoperům výtky. Momentálně to ale vnímám tak, že dvojice Kuba Pokorný a Víťa Beneš je stabilizovaná. Dostává se pomalu do stavu, který bychom si představovali," navnadil fanoušky Jílek.

Připíše si Olomouc, jež v úvodních šesti kol lovila míč ze sítě šestkrát, druhé čisté konto za sebou již uprostřed tohoto pracovního týdne v rámci pohárového vystoupení v Třinci?

Kuchta se podruhé v řadě ocitl mimo základní sestavu Sparty. Důvod? Ostatní hráči byli v lepší kondici než on