Ve druhé lize už se mohou chlubit neporazitelností jen 2 kluby. Na jejich lavičkách sedí Hyský a Kameník

Ve druhé lize už se mohou chlubit neporazitelností jen 2 kluby. Na jejich lavičkách sedí Hyský a Kameník

Víte, co aktuálně spojuje FORTUNA:LIGU s FORTUNA:NÁRODNÍ LIGOU? V obou nejvyšších domácích soutěžích už zůstaly po šesti, respektive sedmi odehraných kolech pouze dva neporažené celky.

Zatímco mezi elitou si tento lichotivý status užívají slavná pražská "S", ve druhém patře tuzemského fotbalu se mohou pochlubit jízdou "bez ztráty kytičky" MFK Vyškov a FC Sellier & Bellot Vlašim.

Vyškov, jehož trenérsky řídí Jan Kameník, díky neporazitelnosti celé soutěži vládne. Společně s Duklou a Táborskem dosud nasbíral největší počet vítězství a body ztratil pouze za dvě remízy na hřištích Táborska a Vlašimi.

Formu potvrdili Metsoko, Souaré a spol. také v úvodních dvou kolech MOL Cupu, v nichž postupně zastavili celky Hodonína a Zlínska.

Spolu s letní přípravou už je v Drnovicích usazený tým neporažen třináctkrát v řadě, s tím, že naposledy podlehl v rámci letních přáteláků ještě v červnu Hradci Králové (1:3).

Zdatně si vede také Vlašim, která v rámci dění ve F:NL určitě není tak ambiciózní jako Dukla, Jihlava, Zbrojovka nebo Příbram.

Mužstvo kouče Martina Hyského dosud přetavilo sedm odehraných kol ve tři tříbodové zisky a čtyři remízové výsledky, díky čemuž je aktuálně remízovým králem celé soutěže.

V poslední době to však neplatí - Vlašim v srpnu táhne šňůru čtyř triumfů v řadě, s tím, že o prodloužení série na pět výher se bude pokoušet v rámci druhého kola MOL Cupu na hřišti třetiligového Slovanu Velvary.

Tým okolo devatenáctiletého gambijského kanonýra Ebrimy Singhateha, jenž je ve druhé lize zapůjčen ze Slavie, už je celkově neporažen desetkrát za sebou. Naposledy na něj našly recept v úvodu července prvoligové Teplice, které v rámci přípravy zvítězily 3:2.

Dosud neporažené kluby ve F:NL:

MFK Vyškov - 7 zápasů, 5 výher, 2 remízy, 17 bodů, skóre 17:7

FC Sellier & Bellot Vlašim - 7 zápasů, 3 výhry, 4 remízy, 13 bodů, skóre 11:7

Druholigoví hráči z velkoklubů? Štace v Salcburku, Manchesteru United i Interu