Tři starty, 5 gólů. Ronaldo si rychle porozuměl s Maném a kraluje nejlepším střelcům Saudi League

OBSAHUJE VIDEO

Saudi League má za sebou v nové sezoně první čtyři kola, s tím, že suverénním vládcem je Al-Ittihad, který doposud vyhrál s Benzemou, Kantém či Jotou úplně všechno a ještě s celkovým skóre 12:0.

To Ronaldův Al-Nassr tak přesvědčivě do ročníku nevstoupil a připsal si dvě porážky, nicméně od té doby, co si zastřílel v asijské Lize mistrů, se mu daří také na domácím poli a z posledních dvou vystoupení proti Al-Fatehu a Al-Shababu má skóre 9:0.

Zatímco Aymeric Laporte tvrdí muziku v obraně, Marcelo Brozovič o sobě dává vědět v záloze a útočná tykadla v podobě Sadia Maného a Cristiana Ronalda jsou přímo smrtonosná.

Jednatřicetiletá senegalská posila z Bayernu si drží průměr branky na utkání (4) a o sedm let starší Portugalec je na tom ještě lépe - tři vystoupení a 266 odehraných minut již dokázal přetavit hned v pět přesných zásahů.

V posledních dvou zápasech se zapsal CR7 do střelecké listiny pětkrát a za poslední měsíc zaznamenal úctyhodných 11 branek, což znamená, že s takovým tempem by mohl hravě překonat svou bilanci ze své premiérové arabské sezony, jíž zakončil 14 góly v 16 utkáních.

Ronaldovi přinesla aktuální forma také vedení ve střelecké tabulce, ve které s ním kromě Maného a Hameda Allaha zatím drží krok už jen Brazilec Malcom, jenž v minulosti střílel branky v barvách Bordeaux, Barcelony a Zenitu Petrohrad.

O další výhru v řadě a hlavně posun v tabulce, v níž mu patří průběžná šestá pozice, bude jeho Al-Nassr usilovat o víkendu proti Al-Hazmu. Pak bude následovat reprezentační přestávka.