Lukaku už je "Vlk": Přivítání od klubu a fanoušků mě nadchlo, ambice majitelů na mě udělaly velký dojem

Lukaku už je "Vlk": Přivítání od klubu a fanoušků mě nadchlo, ambice majitelů na mě udělaly velký dojem

Belgický útočník londýnské Chelsea Romelu Lukaku bude v této sezoně hostovat v AS Řím. Bez zveřejnění finančních podmínek dohodu potvrdily oba kluby. 

Podle médií italský klub za třicetiletého fotbalistu zaplatí osm milionů eur (225 milionů korun) včetně bonusů.

"To, že si Lukaku vybral Řím, nám lichotí. S jeho příchodem získáváme více zkušeností, profesionality a touhy vyhrávat. Jsme velmi hrdí na to, že fanoušci vítají Romelua s takovým nadšením," zářil generálním manažer AS Tiago Pinto.

Třicetiletý Lukaku, jenž údajně přistoupil na výrazné snížení platu na 7,5 milionu eur, se v AS znovu sejde s trenérem Josém Mourinhem. S portugalským koučem už v minulosti spolupracoval v Chelsea a Manchesteru United.

"Přivítání, jakého se mi dostalo od klubu a jeho fanoušků, mě nadchlo a dalo mi ještě víc motivace, abych pro svůj nový tým odevzdal všechno," řekla nová útočná akvizice "Vlků" z Olympijského stadionu ve čtvrtečním prohlášení. 

"Měl jsem možnost promluvit si s majiteli a jejich ambice na mě udělaly velký dojem. Teď musíme pracovat, být pokorní a růst zápas od zápasu," dodal forvard s přezdívkou "tank", který bude nosit ve věčném městě číslo 90.

Lukaku, jenž nefiguroval v plánech trenéra Chelsea Mauricia Pochettina, strávil v Itálii i minulou sezonu. Interu pomohl do finále Ligy mistrů a milánský klub měl o jeho služby zájem i nyní. Za Inter předtím hrál už v letech 2019-2021, než odešel do Chelsea za téměř tři miliardy korun a stal se v té době nejdražší posilou v historii klubu.

Arsenal se po řadě let loučí s Balogunem. Téměř za miliardu ho ulovilo Monaco a bude od něj čekat velké věci