Zlín o něj nezabojoval, tak se Balaj vrací do prostředí, ve kterém se mu mimořádně dařilo

Zlín o něj nezabojoval, tak se Balaj vrací do prostředí, ve kterém se mu mimořádně dařilo

Ještě to není tak dávno, co vytáhlý slovenský útočník Filip Balaj pózoval se žlutomodrým dresem "Ševců" jako nová posila Zlína. Na jaře nebyl úplně marný. Trenér Pavel Vrba ho stavěl pravidelně a byť se ho základní sestava týkala jen osmkrát z celkových šestnácti případů, konta soupeřů zatížil třemi góly.

Trefy do sítí Teplic, Českých Budějovic a Pardubic však evidentně nestačily k tomu, aby se ho pokusil generální manažer Zlína Zdeněk Grygera z polského prostředí vykoupit a šestadvacetiletý forvard se tak vrátil do své kmenové Cracovie.

Protože již se s ním v Krakově nepočítá a bylo jasné, že Ekstraklasu hrát nebude, čekalo se jen na to, kdy a kam půjde. I to už se však tento týden rozlousklo...

Na hostování do června 2024 ho ulovil FC ViOn Zlaté Moravce, který ho svým fanouškům představil citací klasické divadelní hry od Oscara Wildea "Jak je důležité míti Filipa".

Balaj se tak vrátil na Žitavu, kde prožil v sezoně 2022/2021 nejproduktivnější období prvoligové kariéry, s tím, že tehdy nasázel za sezonu 16 tref. Připomněl tím 20 branek, které nastřílel ve druhé lize za Nitru.

"Cítil jsem potřebu provést změnu, ViOn a celé prostředí dobře znám. Na tento tým mám ty nejkrásnější vzpomínky. ViOn mi dal během té jedné sezony hodně. Nyní přicházím zkušenější a budu mu to chtít vrátit," navnadil příznivce na webu fcvion.sk bývalý útočník Nitry a Žiliny.

Spojení se Zlatými Moravcemi by navíc rád udržel i déle, než zní aktuální dohoda. Na Slovensku by se totiž rád usadil i kvůli očekávanému přírůstku do rodiny.

"Pokud se mi tu bude dařit, neměl bych problém zůstat tu déle než tento ročník. Když se ozval ViOn, byl okamžitě mou jedinou volbou. Funkcionářům děkuji, že je neodradila ani dlouhá tříměsíční jednání. Z návratu domů mám radost i proto, že v říjnu má manželka termín porodu," informoval bývalý mládežnický reprezentant Slovenska.

Zlaté Moravce jsou po úvodních pěti kolech předposlední. Dosud nevyhrály, jen je dnou remizovaly a čtyřikrát prohrály. Čerstvá akvizice klubu doufá v brzký obrat situace a za výzvu považuje i tabulkový posun do klidnějších vod.

"Postavení v tabulce neodpovídá hře, viděl jsem zápasy, v nichž hráli kluci fakt dobře. Není to styl na dlouhé nakopávání, ViOn chce hrát fotbal, má na to i hráče. Mnoho z nich je mladých, ještě si to musí sednout. Proti týmům trenéra Vladimíra Cifraniče se mi nikdy nehrálo lehce," ocenil nového šéfa.