Nejlepší střelci v historii domácího poháru? Lafata se Sieglem se dívají na záda nenápadnému borci ze Střelnice

Nejlepší střelci v historii domácího poháru? Lafata se Sieglem se dívají na záda nenápadnému borci ze Střelnice

Mezi třiceti nejlepšími střelci v historii domácího poháru mají své místo také neoddiskutovatelné ligové legendy typu Pavla Horvátha, Jana Nezmara, Jana Rezka, Luďka Zelenky, Tomáše Doška, Miroslava Slepičky, Pavla Verbíře, Karla Pitáka či Jiřího Štajnera.

V nejgólovější sedmičce jsou pouze dva stále aktivní hráči, a sice šestý Stanislav Tecl ze Slavie, který nasbíral k tomuto datu 20 branek a vedoucí muž pořadí Jan Chramosta, jenž dosud v pohárových soubojích skóroval devětadvacetkrát a 5. září bude na půdě Admiry Praha usilovat o jubilejní třicátý gól.

Dvaatřicetiletý forvard ze severočeské Střelnice, jenž v minulosti prošel také Mladou Boleslaví, Viktorií Plzeň i Bohemians Praha 1905, už před časem dokázal přeskočit v žebříčku také dvě sparťanské ikony Horsta Siegla (26) s Davidem Lafatou (25), což je mimochodem nejlepší střelec letenského "S" v evropských pohárech.

V první pětce mají své místo také dvě osobnosti spojené se Zbrojovkou Brno, které zastavily své pohárové jízdy na dvaadvaceti trefách. Konkrétně jde o Petra Švancaru a Libora Doška, který ve zmíněném ambiciózním exligovém klubu zastává roli vedoucího mužstva.

Nejvýraznější posun žebříčkem letos zaznamenal útočník druholigového Prostějova Jan Silný, jenž přetavil srpnovou demolici Řepiště 0:26 hned v jedenáct branek, čímž stanovil nový rekord soutěže.

Díky šesti předešlým brankám se Silný posunul na dělenou osmnáctou pozici s Tomášem Smolou, Janem Pázlerem, Liborem Žůrkem či Martinem Doležalem, který od této sezony úřaduje v Karviné.

Právě osmadvacetiletý ofenzivní hráč, který zažil nejpovedenější časy v barvách Líšně, ale prošel také Zlínem, Jabloncem nebo Sokolovem, pravděpodobně ovládne tabulku kanonýrů za sezonu 2023/2024. I kdyby tým trenéra Michala Šmardy za pár dní nezvládl druhé kolo ve Znojmě, jeho náskok by měl být dostatečný.

V úvodních dvou kolech MOL Cupu vstřelilo minimálně tři góly hned čtrnáct hráčů, mezi nimiž nechybí ani jeho kolega z Prostějova Robert Barolomeu nebo Mame Tall, který patří Vysočině Jihlava a díky pěti přesným zásahům mu právě teď patří průběžná druhá pozice.

Nejlepší kanonýři v historii MOL Cupu:

29 - Jan Chramosta
26 - Horst Siegl
25 - David Lafata
22 - Libor Došek
22 - Petr Švancara

Foto: FK Jablonec