Mistr z Neapole v sezoně poprvé prohrál. Inter i Juventus své zápasy zvládli

Mistrovská Neapol v 3. kole italské fotbalové ligy doma prohrála s Laziem Řím 1:2 a poprvé ztratila. Římané naopak získali první body. V neděli se dařilo favoritům, vyhrál Inter i Juventus.

První branku utkání vstřelil po půl hodině hry záložník Lazia Luis Alberto. Na přední tyči si naběhl na přízemní centr Felipeho Andersona a efektní patičkou překvapil brankáře Mereta. Neapol vyrovnala během dvou minut po střele Zieliňského, kterou postupně tečovali dva bránící hráči do protipohybu bezmocného gólmana Provedela.

Hosté si vzali vedení zpět sedm minut po přestávce, když se poprvé od letního příchodu z Frankfurtu trefil japonský záložník Kamada. Lazio ještě ve druhém poločase přidalo další dvě branky, obě však videorozhodčí neuznal kvůli ofsajdu.

Bergamo si doma poradilo s Monzou 3:0, prvními dvěma góly v dresu Atalanty se o to zasloužila letní posila z West Hamu Gianluca Scamacca.

Milán poslal do vedení na Olympijském stadionu v deváté minutě z penalty Giroud, krátce po změně stran zvýšil Leao. Po hodině hry oslabil hosty po druhé žluté kartě Tomori. Od 70. minuty zasáhl do hry belgický útočník Lukaku, jenž do AS přišel na hostování z Chelsea. V nastavení jen snížil Spinazzola.

Římský celek, jemuž dnešní los v Monaku vedle Slavie přisoudil do skupiny Evropské ligy i Šeriff Tiraspol a Servette Ženeva, prohrál druhé kolo po sobě. Fotbalisty AC Milán od října 2019 neporazil v Serii A poosmé za sebou.

Sassuolo zdolalo Veronu 3:1. Dvěma brankami k tomu přispěl italský reprezentant Berardi, jednou se trefil z pokutového kopu. Domácí vyhráli poprvé v ligové sezoně po dvou prohrách, naopak Hellas nenavázal na předchozí dvě vítězství.

Fotbalisté Interu Milán porazili na svém hřišti 4:0 Fiorentinu a zvládli i třetí zápas nové sezony italské ligy. "Nerazzurri" navíc stále neinkasovali a v čele soutěže jsou o skóre před městským rivalem AC.

Inter se ujal vedení ve 23. minutě po Thuramově hlavičce. Francouzský reprezentant dal první branku v Serii A po letním příchodu z Mönchengladbachu. Thuram navíc připravil v 53. minutě gól Martínezovi a vzápětí zvýšil z penalty Calhanoglu.

Výsledek uzavřel v 73. minutě znovu Martínez, nově nejlepší střelec soutěže. Argentinský útočník pěti góly v úvodních třech kolech napodobil krajana Icardiho, jemuž se to samé v dresu Interu povedlo v roce 2017. Fiorentina, které opět chyběl nemocný záložník Barák, prohrála poprvé v ligovém ročníku.

Juventus uspěl 2:0 na hřišti Empoli a podruhé vyhrál venku. Ve 24. minutě otevřel skóre z dorážky obránce Danilo. Zvýšit mohl z penalty Vlahovič, gólman Berisha, jenž nechybí v albánské nominaci pro duel kvalifikace o Euro proti české reprezentaci, ale jeho pokus zneškodnil.

Pojistku nakonec přece jen přidal v 82. minutě Chiesa. "Stará dáma" je v tabulce třetí, Empoli naopak bez bodu poslední.

O výhře FC Turín 1:0 nad FC Janov rozhodl ve čtvrté minutě nastavení Radonjič. Obránce Zima zůstal celý zápas na lavičce turínského celku.