Současný bronz Sigmy? Sedlo nám to, taktika se zaběhla a každý ví, co má dělat, popisuje jedna z opor Olomouce

Současný bronz Sigmy? Sedlo nám to, taktika se zaběhla a každý ví, co má dělat, popisuje jedna z opor Olomouce
OBSAHUJE VIDEO

Sigma plynule navázala na předešlý ročník 2022/2023, ve kterém finišovala v nejlepší šestce a momentální bronzová (leč zcela zasloužená) pozice je tak možná i nad plán.

Hanácký tým vyhrál kromě duelů na Spartě a v Plzni úplně všechno a jeho defenzivní opoře Ondřeji Zmrzlému se tak dosavadní průběh sezony hodnotí velice dobře...

Celá kabina zmiňuje v souvislosti s výsledky přívlastky jako "úžasné" nebo "parádní", nicméně současně ví, že je pro ni aktuální lichotivá jízda regulérním závazkem.

"Chceme hrát nahoře a bojovat o nejvyšší příčky, takže nesmíme usnout na vavřínech. Přes repre pauzu musíme potrénovat a nevypnout v hlavách. Musíme pokračovat v tom, co hrajeme. Když budeme hrát tak, jako doteď, tak výsledky budou přicházet a budeme se držet nahoře," předpověděl na stránkách sigmafotbal.cz čtyřiadvacetiletý zadák.

V čem spočívá nejlepší síla týmu z Androva stadionu? "Nějak nám to sedlo. Víme, co chceme hrát. Taktika se zaběhla a každý ví, co dělat. Příprava na soupeře je dobrá. Kdyby nebyla, tak nevyhráváme. Je dobře zvolená taktika. Každý hráč má touhu hrát co nejlépe. Musíme to udržet co nejdéle," burcoval své spoluhráče odchovanec Olomouce.

Zmrzlého a spol. žene dál i touha po pohárové Evropě. Mužstvo cítí, že jestliže si něco podobného mohly v poslední době vyzkoušet i týmy Slovácka či Bohemians Praha 1905, má na to taky.

"Hrát tyto zápasy je celoživotní touha u každého hráče, ale v hlavách to nemáme. Je za námi jen sedm kol. I když start je parádní, kromě Sparty a Plzně jsme vyhráli všechno, musíme v tom pokračovat. Zápasy v Evropě jsou úžasné, ale cesta k nim je ještě dlouhá," doplnil obránce, jehož tým naposledy remizoval v květnu v Uherském Hradišti.

V podobném duchu hovořil také Václav Jílek. Také on nabádal k co největší pokoře, s tím, že létání v oblacích hned po sedmi odehraných zápasech by bylo kardinální chybou. Není proto divu, že hovořil o nutnosti být nohama na zemi.

"Začnou se šířit myšlenky kolem černého koně a takové věci, ale to je zbytečné. Dobře jsme zahájili, stejně tak ale můžeme mít výpadek. Nemusíte vyhrát dvakrát třikrát v řadě a je to zpátky. Musíme si udržet pokoru a vytěžit z utkání co nejvíc. Hlavně co se týče sebevědomí. Odnést to do dalších zápasů a pokračovat ve sbírání bodů. To je jediná cesta, jak být úspěšný," nastínil exsparťan.

Jeho Sigma svým současným tažením připomíná celek ze sezony 2017/2018, který nakonec dokráčel k zatím poslední hanácké účasti v Evropě. O paralele jde mluvit minimálně z bodového pohledu, ale příliš se neliší ani praktikovaný herní systém a solidní prezentace. Jak to vidí Jílek?

"Nejdou udělat dva úplně stejné boxerské zápasy, i když proti sobě budou stát stejní boxeři. Energie týmu je ale podobná, stejně jako víra ve vítězství a pracovitost. Jen si přeji, aby to pokračovalo,“ zakončil trenér, jehož svěřenci budou mít za 12 dní za úkol smáznout před domácím publikem Dynamo.

Slavia v závěru okna neúspěšně lanařila 7 hráčů, Trpišovský ale úsměv neztrácí a běží si alespoň pro dvojici posil