Nejblíže k návratu z marodky jsou v Ďolíčku Jánoš, Puškáč a Vondra. Jak to vypadá s Necidem, Petrákem a spol.?

Nejblíže k návratu z marodky jsou v Ďolíčku Jánoš, Puškáč a Vondra. Jak to vypadá s Necidem, Petrákem a spol.?

Tým Bohemians Praha 1905, jemuž patří v tabulce průběžná sedmá pozice, má před sebou dva domácí souboje v řadě. Nejprve se do Ďolíčku dostaví Baník Ostrava a o sedm dní přijede k Botiči Sigma Olomouc.

Hlavní kouč letošního neúspěšného účastníka evropských pohárů Jaroslav Veselý už ví, že v oněch zápasech proti lépe postaveným mužstvům nebude moci použít hned několik hráčů kádru. Jak to tedy aktuálně na zelenobílé straně Vršovic vypadá s marodkou?

"Po nevybíravém zákroku skončil na marodce Hrubý, který dostal klasického koňara a minulý týden trénovat nemohl. Uvidíme co Puškáč, který už od tohoto týdne trénuje naplno. Jánoš už je zpět v plném tréninku," informoval na webu bohemians.cz exchrudimský stratég.

Pokud jde o dlouhodobě zraněné borce, nejblíže návratu je sedmadvacetiletý zadák Jan Vondra, jenž absolvoval poslední soutěžní klání v dresu "klokanů" v závěru května. Na ostatní bude třeba ještě nějaký čas počkat...

Liga mistrů, MLS i reprezentace. Grygera věří, že bude Pidro velkým přínosem: Slibujeme si od něj zkvalitnění levé strany

"Honza Vondra už je s omezeními v tréninku, ještě uvidíme po dalších testech. Vojta Novák je po operaci, tam vidím návrat někdy v březnu. Martin Hála by mohl v polovině cyklu mezi zářijovou a říjnovou repre pauzou naskočit do plného tréninku, takže v plné síle by mohl být za nějaké tři týdny. U Ondry Petráka to jde podle plánu po jeho operaci, tam je to otázka třeba měsíce," doplnil Veselý.

A co další položky na seznamu, jimiž jsou obránce Jan Shejbal a útočník Tomáš Necid, který v nově započatém ligovém ročníku 2023/2024 dosud naskočil jen na 104 minut?

"Honza Shejbal trénuje také s různými omezeními a neprochází protokolem. Zranění v minulosti u něj bylo tolik, že jeho návrat raději brzdí i náš fyzio tým. Tomáš Necid by snad tento týden mohl naskočit do tréninku. Minulý týden jsme ho ještě brzdili, protože byla repre pauza a nechtěli jsme zbytečně riskovat," vysvětlil.

Zrovna čtyřiatřicetiletý Necid, jenž už je působí na dotyčné adrese tři sezony, by se potřeboval chytit a být vytížený. Z gólu se totiž naposledy radoval před rokem a tři čtvrtě.

Expert na africký skauting Brožek: Afrika je plná talentu. Nabídky se hrnou z celého kontinentu