V TOP ligách už zbylo pouze 6 klubů, které v této ligové sezoně jedou výhradně na vítězné vlně

V TOP ligách už zbylo pouze 6 klubů, které v této ligové sezoně jedou výhradně na vítězné vlně

Pokud se zaměříme na TOP 5 evropských lig, spatříme už jen 6 klubových adres, které v nově započatém ročníku 2023/2024 neznají nic jiného, než tříbodový zisk a tedy výhru. O jaké titány se jedná?

- na anglické půdě neztratil body pouze jeden tým, a sice úřadující šampion Premier League Manchester City, který je po úvodních čtyřech duelech na čtyřech výhrách a přesvědčivém skóre 11:2. A víte, kdo se znovu vyhfřívá na čele střelecké tabulky? Samozřejmě Erling Haaland, jenž půjde do nadcházejícího pátého kola s bilancí šesti přesných zásahů.

- ve Španělsku již obhájce primátu z Barcelony jednou ztratil a to za remízový výsledek. Kompletní počet čtyř výher už tak zdobí pouze jeho rivala Real Madrid, který doposud nasbíral skóre 8:2. Úvod soutěže vyšel zejména letní posile Jude Bellinghamovi, který přetavil první čtyři vystoupení v La Lize v pět branek a své dortmundské maximum (8) by mohl překonat velmi brzy.

- v rámci německé branže zůstávají "bez ztráty kytičky" dva kluby. Až na Bayer Leverkusen a Bayern Mnichov už totiž zaváhaly úplně všechny adresy. Bayer (11:3) má o něco lepší skóre než slavnější bavorský rival (9:2), nicméně v pátek 15. září se to může změnit - Hložek, Kovář a spol. se totiž vydají právě do Allianz Areny a po vzájemném duelu se jednomu z týmů ona statistika pokazí (v případě remízy oběma mužstvům).

- dvě vítězící družiny stále zná i Itálie. Inter ovládl všechny tři dosavadní zápasy s úctyhodným skóre 8:0 a jeho městský rival AC Milán je na tom podobně, jen narozdíl od Nerazzurri dvakrát inkasoval. I dva nejlepší kanonýři Serie A jsou z hlavního města italské módy - Lautaro Martínez skóroval pětkrát, Olivier Giroud udeřil čtyřikrát.

- ve Francii neudržel během prvních čtyř kol vítěznou šňůru vůbec nikdo. Nejblíže k tomu bylo vedoucí Monaco, které ovšem zaváhalo v Nantes (3:3) a tabulce Ligue 1 tak vévodí se třemi triumfy, jednou remízou a celkovým skóre 13:5. Daří se hlavně Ben Yedderovi (4) a Minaminovi (3), s tím, že rakouský kouč knížecího celku Adi Hütter vstoupil do nového angažmá pravou nohou. V případě, že je obr PSG až za vámi, ani nic jiného říci nejde.