New England Revolution má za sebou hráčskou stávku. Proč Vaclík za přední tým MLS stále nechytá?

New England Revolution má za sebou hráčskou stávku. Proč Vaclík za přední tým MLS stále nechytá?

O tom, že se stane příští zahraniční štací Tomáše Vaclíka přední americký klub New England Revolutin, se rozhodlo již na startu třetí srpnové dekády.

Uteklo ovšem pár týdnů a bývalý gólman Basileje, Sevilly, Olympiakosu Pireus i Huddersfieldu za svůj nový domovský celek z Massachusetts stále nenastoupil.

Co se stalo, že ještě nebyl oficiálně představen u podpisu kontraktu a pořád se nezapojil do dění v MLS, v jejíž základní části už je odehráno 28 kol?

Jak informoval bostonský novinář Caleb Pongratz z Prost Soccer, čerstvá akvizice Revolution stále čeká na své pracovní vízum.

K dispozici proti nebyl ani na poslední soutěžní utkání na půdě Minnesoty United (1:1) a je otázka, zda stihne nejbližší výjezd na půdu Colorada Rapids, k němuž dojde v neděli 17. září.

V poslední době tak stále dostává prostor jednatřicetiletý americký gólman Earl Edwards, který už je součástí Revolution tři a půl roku a v tomto ročníku se mu podařilo posadit například mladíka Jacoba Jacksona.

Do konce základní části ještě sehraje aktuálně druhý tým Východní konference z Gillette Stadium pro necelých 69 tisíc diváků sedm zápasů a následně ho bude čekat play-off.

New England Revolution má po hráčské stávce opět nového trenéra

New England má po čtyřech dnech opět jiného trenéra. Po rezignaci bývalého reprezentačního kouče Bruce Areny převzal americké mužstvo z Foxborough, hrající MLS, jeho asistent Richie Williams, ale v úterý fotbalisté odmítli trénovat a vzápětí vedení na klubovém webu oznámilo, že mužstvo přebírá Clint Peay. Ten dosud vedl rezervu.

Arena, jenž byl i generálním manažerem, nevedl do své sobotní rezignace mužstvo už šest týdnů. Klub ho na konci července suspendoval, protože vedení MLS trenéra vyšetřuje kvůli obvinění z "necitlivých a nevhodných poznámek".

Podle The Athletic a ESPN hráči Revolution odmítli v úterý trénovat. Měli schůzku s vedením klubu i realizačním týmem, ale podle obou zdrojů nebyli spokojeni s množstvím informací, které dostali. Spolu s Williamsem skončili i oba jeho asistenti.

Simič má před sebou nové baskické dobrodružství. Stane se devátým Čechem, který okusí Segundu División