Nejlepší střelec Karviné už v sezoně žádný gól neoslaví. Smířil jsem se s tím, nedá se nic dělat, smutní Mikuš

Nejlepší střelec Karviné už v sezoně žádný gól neoslaví. Smířil jsem se s tím, nedá se nic dělat, smutní Mikuš

Prvoligový nováček z Karviné přišel do konce sezony o nejlepšího střelce Rajmunda Mikuše. Sedmadvacetiletý slovenský obránce či záložník si vážně poranil kolenní kloub a stehenní sval.

Odvolání portugalského kouče přineslo ovoce. První výhra Znojma přišla na půdě velkého favorita a navíc v oslabení

Mikuš nedohrál poslední ligový duel s pražskou Slavií, ve kterém musel po 26 minutách ze hřiště. Podle slezského klubu má za sebou první operaci stehenního svalu.

"Primář MUDr. Zdeněk Vojkůvka mu v prvních dnech po zranění úspěšně sešil utrženou část stehenního svalu. Po první rehabilitaci, která je odhadována na čtyři až šest týdnů, by měl absolvovat kontrolní magnetickou rezonanci. A po ní bude následovat další operační zákrok – plastika předního zkříženého vazu spolu s operací menisku,“ vysvětlil na webu mfkkarvina.cz fyzioterapeut A-týmu Vít Císař s tím, že následovat bude rekonvalescence v řádech měsíců.

Po rekonvalescenci ho za několik týdnů čeká plastika předního zkříženého vazu spolu s operací menisku. Mimo hru bude několik měsíců a mužsvu trenéra Tomáše Hejduška v tomto ročníku 2023/2024 už nepomůže.

"Smířil jsem se s tím, nedá se nic dělat. Zpět už to nejde vrátit a v dalších měsících bude záležet jen na mně, jak budu rehabilitovat a makat. Každopádně se ze všech sil budu snažit vrátit zpátky na hřiště," okomentol situaci bývalý hráč Vysočiny Jihlava, který aktuálně pobývá doma na Slovensku.

Do Karviné se vrátí 25. září, o den později jej čeká kontrola u lékaře. "Každopádně budu kluky sledovat a fandit jim. Když budu moct, budu přímo na stadionu. Akorát teď v sobotu mi to nevyjde, odjel jsem domů. Minulý týden v pátek jsem podstoupil první zákrok a aktuálně chodím pouze o berlích,"  zakončil odchovanec Slovanu Bratislava.

Mikuš dal v sedmi ligových duelech tři branky. Důležitou postavou byl i v minulé sezoně při postupu Karviné do nejvyšší soutěže, k triumfu ve druhé lize pomohl šesti trefami. V aktuálním prvoligovém ročníku je nováček na 14. místě. 

Celý klub s hráčem soucítí a všem je moc líto, co se stalo. Jde o sportovní tragédii, ale všichni pevně věří, že se vrátí ještě silnější.

Pulpit začal v Třinci jasnou prohrou a bez gólu: Někteří hráči nemají sportovní formu, tým čeká obrovská dřina