Pulpit začal v Třinci jasnou prohrou a bez gólu: Někteří hráči nemají sportovní formu, tým čeká obrovská dřina

Pulpit začal v Třinci jasnou prohrou a bez gólu: Někteří hráči nemají sportovní formu, tým čeká obrovská dřina

Léčba Martinem Pulpitem zatím v Třinci nezabrala. Severomoravský tým, který se před pár dny po remíze na půdě zlínské rezervy zbavil Romana Westa, totiž v rámci předehrávky 17. kola MSLF nezvládl derby ve Frýdku-Místku, jemuž jasně podlehl 0:3.

Angažování Pulpita? Stojím si za tím. Tým potřebuje herní tvář, říká šéf Třince Šturma

Pulpit, jenž od roku 2021 vede již pátý klub, základní sestavu červenobílých nijak zásadně nepřekopal, jen do ní zařadil brankáře Jiřího Adamušku.

Domácí soubor zvítězil potřetí v řadě a v tabulce poskočil na šesté místo, s tím, že brankář Kryštof Lasák neinkasoval již 275 minut.

"Před kluky smekám, vždyť je to třetí zápas s nulou za sebou. Přeji si, aby v sobotu na Rosice dorazilo ještě více diváků. Atmosféra byla super, velmi nám pomohla," ocenil 364 přítomných diváků kouč Valcířů Robert Pištěk.

Nejlepší střelci MSFL:

7 - Tomáš Komenda (Uničov)
5 - Carlos De Almeida Parede Neto (Znojmo)
5 - Ondřej Chvěja (Baník B)
4 - Marko Kilibarda (Znojmo)
4 - Lukáš Kania (Hlučín)

Hosté naopak klesli na sedmou pozici a pakliže stále myslí na návrat do F:NL, budou muset hodně přidat. Podle nováčka na třinecké lavičce bohužel výsledek neodpovídal průběhu utkání.

"Třinecké mužstvo čeká obrovská dřina, aby se vůbec posunulo na nějakou úroveň a bylo konkurenceschopné mužstvům, které chtějí hrát o postup do druhé celostátní ligy," avizoval v pozápasovém prohlášení Pulpit.

"Někteří hráči nemají sportovní formu, takže budeme muset tvrdě pracovat," dodal trenér, který v minulé sezoně nedokázal zachránit Baník Sokolov, který spadl z ČFL až do divize.

Novému šéfovi třinecké lavičky nepomohly ani známé ofenzivní tváře jako Dedič či Holík a mužstvo vyšlo vůbec poprvé v ročníku 2023/2024 střelecky naprázdno.

V sobotu tedy bude mít na stadionu Rudolfa Labaje proti Hlučínu co napravovat.

Předehrávka 17. kola MSFL:

Frýdek-Místek – Třinec 3:0 (1:0)
Branky: 27. Hykel, 84. Střelec, 90+1. Halda. Rozhodčí: Silný – Ehrenberger, Vejtasa. ŽK: Coufal – Maksič. Diváci: 364.

FK Frýdek-Místek: Lasák – Neumann, Coufal, Bialek, Velner – Obuch (78. Massaniec), Gorčica (90+2. Sponer), Janjuš (90+2. Nevřela), Hykel (69. Martiník) – Rubý (78. Halda), Střelec. Trenér: Pištěk.

FK Třinec: Adamuška – Bouguetouta (78. Brodziansky), Brak, Maksič, Vlachovský (59. Vučičevič) – Omasta, Samiec (69. Zinhasovič), Machuča, Clement (78. Straňák) – Dedič, Holík (59. Barkov). Trenér: Pulpit.

Pět důvodů, proč Příbram nedokáže držet krok s Duklou či Vyškovem a ve F:NL by mohla mít až sestupové starosti