Zbrojovka umí na Jihlavu, Příbram zase na Spartu B. Zůstane Dukla venku neporažená i po cestě do Slezska?

PREVIEW

Nadcházející deváté kolo druhé nejvyšší soutěže je rozprostřeno do tří hracích dnů. Zatímco v pátek se půjde na F:NL v Jihlavě, Opavě i Příbrami, v sobotu nabídne druholigový program čtyři zápasy a v neděli vše dotáhnou hráči Žižkova a Táborska, respektive Varnsdrofu a Chrudimi.

Pět důvodů, proč Příbram nedokáže držet krok s Duklou či Vyškovem a ve F:NL by mohla mít až sestupové starosti

Vysočina Jihlava - Zbrojovka Brno

V pátečním utkání Fotbalové národní ligy (FNL) se Jihlava na Stadionu v Jiráskově ulici střetne se Zbrojovkou Brno.

Jihlava se nachází na 6. místě s bilancí 4 výher, 2 remíz a 2 proher. V domácím prostředí zůstává neporažená (3-1-0). Poslední soutěžní zápas odehrála proti Vlašimi, které podlehla nejtěsnějším rozdílem. Oporami hostitelů jsou Lukáš Fila, se šesti góly nejlepší střelec týmu, a Filip Vedral, který v letošní sezóně ještě nechyběl (720 minut).

Brno je na tom ještě lépe, drží se na 5. místě s bilancí 5 výher, 1 remízy a 2 porážek. Venku ztratilo pouze v jediném ze čtyř zápasů (3-0-1). Zbrojovka naposledy těsným rozdílem porazila Varnsdorf. Klíčovým hráčem Brna je Jakub Řezníček, jenž se sedmi brankami kraluje tabulce střelců FNL.

Brno opanovalo čtyři z posledních pěti vzájemných duelů a Jihlava si z tohoto výčtu připsala tři body. Z toho plyne, že bychom měli poznat vítěze.

Z porovnání obou týmů vyplývá, že Jihlava má lepší útok, vstřelila 17 branek (3. místo v soutěži) oproti 12 gólům Brna (6.). Zbrojovka má však zase pevnější defenzivu, inkasovala pouze osmkrát (3.), zatímco Jihlava obdržela 11 branek (9.).

FC Slezský Opava - FK Dukla Praha

Páteční program Fotbalové národní ligy (FNL) nabídne také souboj Opavy s Duklou Praha.

Opava se nachází na 7. místě s bilancí 3 výher, 2 remíz a 3 porážek. Na domácí půdě má na kontě 2 výhry, 1 remízu a 1 prohru. Naposledy se představila proti Spartě Praha B, se kterou si rozdělila body po bezgólové remíze. Klíčovým hráčem Opavy je Mohammed Yahaya, jenž se třikrát střelecky prosadil, Jiří Janoščín zase dosud ještě nechyběl (720 minut).

Dukla Praha momentálně vede druhou ligu s 5 výhrami, 2 remízami a 1 prohrou. Na půdách soupeřů zůstává po čtyřech vystoupeních neporažená (3-1-0). Hosté před reprezentační přestávkou pro změnu po výsledku 0:0 dělili body s Líšní. Jakub Zeronik je se čtyřmi trefami děleným nejlepším kanonýrem Dukly a Dominik Hašek odehrál kompletní porci minut.

Opava prohrála jediný z posledních pěti vzájemných zápasů ve FNL a z toho dvakrát s Duklou remizovala.

Dukla vsítila 18 branek a může se chlubit nejlepším útokem soutěže (spolu s Vyškovem). Opavská ofenziva skórovala devětkrát, což ji řadí na 12. místo FNL. Oba týmy mají slušnou defenzivu, domácí inkasovali osmkrát, Dukla o jeden gól více.

FK Příbram - AC Sparta Praha B

Příbram bude Na Litavce v pátečním podvečeru hostit Spartu Praha B. Tento zápas je součástí 9. kola Fotbalové národní ligy (FNL).

Příbram momentálně okupuje až 13. místo tabulky s bilancí 2 výher, 1 remízy a 5 proher. Před vlastními fanoušky má na kontě vyrovnaný záznam (1-1-1), čímž se řadí na 12. místo. Středočeský celek v předešlém druholigovém utkání podlehl 1:2 olomoucké rezervě. Obránce Hasan Jahić je stěžejním hráčem Příbrami a se třemi góly zároveň jejím nejlepším střelcem.

Sparta Praha B se drží na 14. příčce s 1 výhrou, 3 remízami a 4 prohrami. Rezerva letenského klubu stále čeká na vítězství mimo domácí prostředí, na půdách soupeřů si připsala pouhé dva body (0-2-2). Svěřenci trenéra Petra Janouška si před dvěma týdny rozdělili body s Opavou po bezbrankové remíze. Sparta B se spoléhá na útočníka Tomáše Schánělce, jenž vsítil více než polovinu (6) z celkových 10 branek svého týmu.

Příbram prohrála jediné ze čtyř vzájemných utkání ve FNL a ve dvou případech sparťanské béčko porazila (shodně s čistým kontem).

Oba soupeři se trápí směrem dopředu, Sparta B vstřelila 10 gólů, zatímco domácí ještě o dva méně. Co zlepšovat je také v obraně, Příbram inkasovala 14krát, soupeř dokonce o jednu branku více.

MFK Vyškov - 1. SK Prostějov

Vyškov se v sobotním dopoledním utkání na drnovickém stadionu střetne s Prostějovem. Tento zápas je součástí 9. kola soutěže, do konce zbývá odehrát 21 kol.

Vyškov se před víkendem nacházel na 2. místě tabulky s bilancí 5 výher, 2 remíz a 1 prohry. Doma si vede úctyhodně, opanoval tam všechny čtyři duely. V posledním soutěžním utkání hostitelé prohráli 1:2 s Chrudimí. Idjessi Metsoko je s pěti góly nejlepším střelcem Vyškova a Cheick Souaré pro změnu v sezoně odehrál všech 720 minut.

Naopak Prostějov najdeme na 15. místě s 1 výhrou, 3 remízami a 4 prohrami. Na půdách soupeřů stále čeká na vítězství (0-2-2). Hostující celek si v minulém zápase FNL po bezbrankové remíze podělil body s Táborskem. Klíčovými hráči Prostějova jsou třígólový Tomáš Malec a Jakub Elbel, který v sezóně odehrál za hosty nejvíce minut (705).

Oba soupeři se ve druhé lize potkali čtyřikrát a navrch má Vyškov (2-1-1). Potvrdí úspěšnou vzájemnou bilanci?

Vyškov se může pochlubit produktivním útokem, vstřelil 18 branek (2. místo v soutěži), zatímco Prostějov skóroval pouze 8krát (15.). Domácí obdrželi devět gólů, Prostějov inkasoval takřka dvojnásobný počet branek (16).

Nepovedené starty favoritů ve třetí lize: Ústí se rozjíždí pomalu, Třinec léčí Pulpit, Domažlice velká jména