Vindheim? Už první tréninky ukázaly, že by měl být tou posilou, jak si slibujeme, vábí teplické fandy Frťala

Vindheim? Už první tréninky ukázaly, že by měl být tou posilou, jak si slibujeme, vábí teplické fandy Frťala

Jak už jste pravděpodobně zaznamenali, k Teplicím se v nedávno skončené reprezentační přestávce připojil zkušený norský bek Andreas Vindheim, který stále patří Spartě.

Nepovedené starty favoritů ve třetí lize: Ústí se rozjíždí pomalu, Třinec léčí Pulpit, Domažlice velká jména

Poslední dvě hostování v zahraničí mu však příliš nevyšla - ve druhé Bundeslize odehrál za Schalke 04 jen 338 minut čistého času a v norské Eliteserien na tom byl ještě hůř, neboť za Lilleström absolvoval i kvůli zdravotním problém pouze dvě soutěžní utkání.

Hlavní kouč žlutomodrého souboru Zdenko Frťala je rád, že se severočeskému klubu podařilo přivést tak kvalitního hráče. Co přesně bude od osmadvacetiletého zadáka, jenž si naposledy zahrál fotbal v květnu, očekávat?

"Má po zranění, tak se ještě bude dostávat do ideální kondiční formy. Jinak už s námi trénuje na sto procent. Jednoznačně od něj očekávám, že bude posilou. Přišel ze Sparty, je to reprezentant. Už první tréninky ukázaly, že by tou posilou, jak si slibujeme, měl být," ocenil čerstvou akvizici třiapadesátiletý odborník, jehož stanovisko vydal web fkteplice.cz.

Dle náročného teplického kouče však nejde očekávat, že se z něj hned stane klíčový muž sestavy, který nesleze z trávník a ostatní spoluhráči za ním půjdou. "Není jednoduché přijít a hned jím být. Důležitá je součinnost a spousta dalších složek. Je to rychlostní typ, umí zkvalitnit hru po stranách. Těším se, až bude stoprocentně připraven," navnadil teplické fanoušky.

Teplický výběr, jemuž patří po úvodních sedmi kolech devátá pozice, se v sobotu představí v Karviné, která se do ligy vrátila po roční pauze. U nejbližšího výjezdu však ještě Vindheim nebude a na pětačtyřicátý prvoligový start na české půdě si ještě bude nějaký čas počkat.

Dojde na něj proti Liberci, nebo snad v domácím taháku se Slavií?

Prostějov se nepyšní jen novým trenérským štábem, ale i čerstvými akvizicemi z Pardubic a Mladé Boleslavi