Veselý před Baníkem: Do reprezentační pauzy jsme chtěli mít 12 bodů, máme devět, což není úplně špatné

Veselý před Baníkem: Do reprezentační pauzy jsme chtěli mít 12 bodů, máme devět, což není úplně špatné

Česká nejvyšší soutěž nabídne tento víkend své osmé kolo. V sobotu od tří hodin poměří síly v Ďolíčku domácí Bohemians Praha 1905 s ostravským Baníkem. Souboj sedmého s šestým v tabulce bude atraktivní podívanou pro fanoušky, o čemž jsou přesvědčeni trenéři obou klubů.

Klokani se mohou po vyřazení z bojů o Konferenční ligu již plně věnovat domácím soutěžím a svěřenci kouče Jaroslava Veselého by rádi napodobily úspěch z minulého ročníku. Devět bodů ze sedmi zápasů není špatnou vizitkou. Bohemians dokázalo uspět proti Pardubicím, Liberci a Hradci Králové, s prohrou se muselo smířit při konfrontaci s Teplicemi, Slováckem, Budějovicemi a Plzní.

„Do reprezentační pauzy jsme chtěli mít 12 bodů, máme devět, což není úplně špatné. Momentálně na týmy z první trojky nebo čtyřky nemáme, v minulé sezoně to bylo naopak, protože jsme byli v lepší formě. Teď pořád hledáme optimální podobu hry i sestavy. Hlavně musíme zapracovat na ofenzivně, pět vstřelených gólů je málo. Musíme přidat. Snad se to povede hned proti Baníku,“ zaznělo z úst trenéra Klokanů na předzápasové tiskové konferenci.

O motivaci nemají nouzi ani hosté. Baník se pod taktovkou kouče Pavla Hapala stále hledá, dobré výsledky střídají překvapivé ztráty. Skalp Bohemians by byl pro ostravský klub zajímavou dávkou sebevědomí, protože proti klubům z vrchních pater tabulky se mu nedaří. V aktuálním ročníku nedokázali vyzrát na Slavii či Plzeň, proti Slovácku to stačilo na dělbu bodů za bezbrankovou remízu.

„V prvním týdnu reprezentační přestávky jsme velice tvrdě trénovali. Ve druhém týdnu už jsme přípravu směřovali k Bohemce, která je hlavně doma velmi silná. Je to jedno z nejvíce soubojových mužstev v lize a kvalitní tým. Jsou celkem dlouho pohromadě, mají zažitý styl hry. Velmi dobře brání, mají rychlý přechod do ofenzivy. My se budeme snažit navázat na naše poslední zápasy před pauzou a chtěli bychom konečně uspět i venku,“ komentoval nadcházející bitvu trenér Ostravy.

NEJBLÍŽE K NÁVRATU Z MARODKY JSOU V ĎOLÍČKU JÁNOŠ, PUŠKÁČ A VONDRA. JAK TO VYPADÁ S NECIDEM, PETRÁKEM A SPOL.?