Divizní Kladno lapilo do svých spárů další zvučné jméno. Po Folprechtovi se klubu upsal i Švenger

Divizní Kladno lapilo do svých spárů další zvučné jméno. Po Folprechtovi se klubu upsal i Švenger

Divizní Kladno možná nepatří k nejsledovanějším tuzemským klubům, ale na středočeské adrese mají ambice vrátit se do vyšších soutěží. Tým aktuálně skládá nedávný sportovní manažer pražské Viktorky Žižkov Michal Dyml a daří se mu vábit zvučná jména. Po Zdeňkovi Folprechtovi se s Kladnem domluvil na spolupráci i někdejší gólman Sparty či Bohemians Milan Švenger.

Sedmatřicetiletý veterán by měl být mezi třemi tyčemi ke spatření již v sobotním utkání s Brandýsem nad Labem. Zrovna post brankáře byl v Kladně dost skloňovaný. Zraněný Martin Vokoun by mohl zamířit do Hřebče. Dosavadní jedničkou byl Filip Pettík a o šanci se hlásí také mladý Adam Cimrman.

Se Švengerem přichází do Kladna velké zkušenosti. Syn někdejšího brankáře Bohemky svou kariéru nastartoval v Jablonci, odkud zamířil do české metropole na žádost Sparty. Na Letné se však příliš neprosadil a většinu času strávil na hostováních. Jako úspěšné může hodnotit následné působení ve Zlíně, s nímž získal trofej v MOL Cupu. Poslední roky trávil na Žižkově, odkud si odskočil také do tehdy třetiligového Rakovníku.

Právě v Žižkově jej měl možnost sledovat současný manažer SK Kladno Michal Dyml, který neváhal jej zlákat do klubu, který má ambice se vrátit opět na výsluní českého fotbalu.

OPAKOVANÝ LOS POHÁRU: SPARTA MÍŘÍ DO LÍŠNĚ, PLZEŇ DO MARIÁNSKÝCH LÁZNÍ. SLAVIA VYRAZÍ ZA SVOU JMENOVKYNÍ