Rudí ďáblové padli doma s Brightonem. Liverpool musel proti Wolves otáčet. Chelsea se v Bournemouthu neprosadila

Fotbalisté Manchesteru City v 5. kole anglické Premier League otočili utkání na hřišti West Hamu a po výhře 3:1 zůstali nedále stoprocentní. Manchester United doma podlehl Brightonu 1:3 a poprvé v historii Premier League prohrál tři z úvodních pěti zápasů. Tottenham dvěma brankami v nastavení obrátil skóre proti Sheffieldu United. Nevýrazná Chelsea remizovala na hřišti Bournemouthu 0:0. Naopak Arsenal zvládl své utkání v modré části Liverpoolu.

V zápase dvou dosud neporažených týmů mezi West Hamem a City mohli jít do vedení hosté z Manchesteru už v 7. minutě, ale Tomáš Souček vykopl míč z brankové čáry a následné předvedl dobrý zákrok brankář Areola. Místo toho skórovali domácí "Kladiváři". Ve 36. minutě našel Coufal milimetrovým centrem ve vápně Warda-Prowse, jenž v pádu hlavou zavěsil.

Za "Citizens" srovnal téměř okamžitě po změně stran Doku. Jednadvacetiletý křídelník, který do Manchesteru přestoupil v létě z Rennes, se v dresu svého nového zaměstnavatele trefil poprvé. V 76. minutě využil Silva nedůrazu v obraně domácích a poslal City do vedení. Čtyři minuty před koncem pojistil vítězství úřadujících mistrů Haaland. Souček a Coufal byli vystřídáni v 87. minutě.

Manchester United si připsal třetí porážku v ligové sezoně, což se mu v pěti úvodních duelech stalo naposledy v ročníku 1989/90, v němž nakonec obsadil třinncté místo. I přes dominantní úvod United domácí prohrávali od 21. minuty, kdy se proti nim trefil jejich někdejší hráč a odchovanec Welbeck. "Rudí ďáblové" ještě před přestávkou srovnali, ale videorozhodčí Höjlundův gól neuznal, jelikož předtím míč opustil hrací plochu.

Brighton v druhém dějství přidal dva krásné góly, nejprve se trefil Gross a následně Joao Pedro. Střídající Tunisan Madžbrí sice 18 minut před koncem svým prvním gólem v Premier League snížil na 1:3, ale "Racci" vedení snadno udrželi a posunuli se na čtvrté místo v tabulce s 12 body z pěti zápasů. United klesli na 12. místo.

Tottenham dvěma góly v nastaveném čase předvedl nevšední obrat, porazil Sheffield United 2:1 a udržel si ligovou neporazitelnost. V osmé z dvanácti nastavených minut ukončil své čekání na gól střídající Richarlison a srovnal. O dvě minuty později pak připravil vítězný gól pro Dejana Kulusevského. V prvním poločase se prosadil za hosty Hamer. Čtvrtá výhra v řadě znamená pro Spurs nejlepší start do ligového ročníku od sezony 1965/66.

Tottenham má na druhém místě tabulky dvoubodový odstup na City stejně jako třetí Liverpool, jenž otočil zápas na hřišti Wolverhamptonu a zvítězil 3:1. U všech tří branek hostů asistoval Muhammad Salah.

Domácí v prvním poločase proti nezvykle nevýraznému Liverpoolu dominovali a Hwang Hi-čchan je poslal do vedení už v sedmé minutě. Wolves pak nevyužili řadu dalších šancí. To je mrzelo ve druhém poločase, jelikož v 55. minutě nejprve srovnal Gakpo a pět minut před koncem dokonal obrat Robertson. Skotský reprezentant nastoupil do svého 200. zápasu v dresu Liverpoolu a trenér Klopp mu svěřil proti Wolverhamptonu kapitánskou pásku. Pojišťující třetí branku přidal v nastavení střídající Elliott.

Salah dosáhl třemi přihrávkami na metu 200 ligových gólů a asistencí v dresu Liverpoolu. Tuto hranici se mu podařilo pokořit v 223 utkáních, rychleji to před ním dokázal v jenom klubu pouze Thierry Henry v dresu Arsenalu (206 zápasů).

Po prohře 0:1 s Nottinghamem v minulém kole Chelsea v prvním poločase dominovala. Jackson ve 14. minutě trefil tyč a Gallagher po půlhodině hry promarnil slibnou příležitost. Ve druhém poločase se Chelsea podařilo i skórovat, když Colwill dorazil do branky přímý kop Sterlinga, jeho trefa byla ale videorozhodčím odvolána pro ofsjad. Domácí brankář Neto ještě čtyři minuty před koncem předvedl parádní zákrok při pokusu Palmera a zachránil domácím bod.

Arsenal zvítězil v liverpoolském Goodison Parku poprvé po šesti letech. První trenérské výhry na stadionu svého bývalého klubu se dočkal trenér "Kanonýrů" Mikel Arteta. Vítěznou branku vstřelil v 69. minutě střídající Trossard, jenž v první půli nahradil zraněného Martinelliho. Everton je po třetí domácí porážce 0:1 za sebou s jedním bodem osmnáctý.

Fotbalisté Burnley ani ve čtvrtém utkání po postupu do Premier League nedokázali zvítězit, na hřišti Nottinghamu dnes ale získali alespoň první bod za remízu 1:1. Vítěz druhé ligy v 5. kole nejvyšší soutěže neudržel vedení, které krátce před poločasovou přestávkou zařídil švýcarský záložník Zeki Amdouni. Krátce po uplynutí hodiny hry vyrovnal Callum Hudson-Odoi, který nastoupil poprvé od přestupu z Chelsea.

Čtvrt hodiny před koncem se nováček radoval z druhého gólu, ale trefě Lylea Fostera, který v sezoně vstřelil už dva góly, předcházela ruka, jak odhalil videorozhodčí. Jihoafrický útočník v nastavení svůj tým oslabil, ale ani po jeho vyloučení už se výsledek nezměnil.

Nottingham si připsal sedmý bod v soutěži. Bez zisku už je v nejvyšší anglické lize jen další nováček Luton.