Review: Tottenham - Sheffield. Spurs v nastavení otočili utkání proti nováčkovi a slaví tři body

Fotbalisté Tottenhamu v pátém kole Premier League zažili neuvěřitelný závěr utkání, díky kterému porazili na vlastní půdě Sheffield United 2:1. Nováček soutěže měl k premiérovému vítězství nakročeno po gólu Gustava Hamera ze 74. minuty. Favorit se v koncovce dlouho trápil, nakonec však mezi jeho fanoušky vypukla erupce radosti v dlouhém nastavení, když na teprve druhou ligovou trefu Richarlisona v dresu Spurs okamžitě navázal Dejan Kuluševski. I díky příspěvku brazilského útočníka, který neprožíval v poslední době psychicky dobré časy, tak Kohouti zvítězili počtvrté v řadě

Tottenham - Sheffield United 2:1

Branky: 90.+8 Richarlison, 90.+10 Kulusevski - 74. Hamer

Nováček z Sheffieldu zatím bohužel pro něj potvrzoval předsezonní predikce a i přes nepříliš těžký los zatím marně čekal na výhru. Velmi blízko k ní měl při posledním duelu s Evertonem, tam byl ale proti v úplném závěru skvěle chytající Jordan Pickford. Další pokus měli United na hřišti rozjetých Spurs, kteří kromě úvodního kola pokaždé bodovali naplno a svým fanouškům po letech utrpení konečně nabízeli oku lahodící fotbal. Z toho naposledy těžil také Heung-Min Son, jenž do sítě Burnley nasázel hattrick.

Úvodní minuty duelu ovšem obdobnou gólovou podívanou nenapovídaly. Fotbalisté Tottenhamu sice jasně vládli hře s balonem, většinu času si však nahrávali kolem poloviny hřiště. První velkou šanci si tak vytvořil až v 19. minutě Yves Bissouma, který využil volné cesty před sebou a dostal se až k zakončení z hranice malého vápna, odkud ale mířil přesně do gólmana Wese Foderinghama. Krátce nato pálil na druhé straně nebezpečně James McAtee, jeho pokus se ale kvůli předcházejícímu těsnému ofsajdu do statistik nezapočítal. Během první půle dokázal domácí tým hrozit už pouze ze střel z hranice velkého vápna, gólman Foderingham si však s pokusy Papa Matar Sarra, Sona i Jamese Maddisona poradil.

Po změně stran byl domácí tlak ještě znatelnější, do vápna hostů začalo létat více centrů, ovšem obrana Sheffieldu v čele s gólmanem Foderinghamem byla stále neomylná. Celé utkání navíc provázelo i značné napětí, se kterým si příliš nevěděl rady rozhodčí Peter Bankes. Situaci eskalovali i domácí příznivci, kteří vhozením druhého míče na hrací plochu dvakrát zarazili slibnou šanci vlastního týmu. Nakonec tak následovala pro fanoušky Kohoutů katastrofa, když po rohu v 74. minutě propadl míč na Hamera a ten ho s pomocí odrazu od zadní tyče dostal za gólmanova záda. Krátkou radost z vyrovnání zažehnul v ochozech tři minuty před koncem Brennan Johnson, chvíli před vstřelením branky si ovšem nepohlídal ofsajdovou linii. Nakonec se ale domácí dočkali vyrovnání v 98. minutě zásluhou hlavičkujícího Richarlisona a fantastický obrat dokonal o dvě minuty později Kuluševski, který pálil z prostoru pro penaltu.

Tottenham tedy sice příliš nenavázal na dobré výkony z úvodu ročníku, ale přesto si připsal již čtvrté po sobě jdoucí vítězství. Další duel bude pro Kohouty jedním z nejdůležitějších, neboť 24. září vyzvou v severolondýnském derby Arsenal. Sheffield ve stejný den zkusí najít recept na výhru proti Newcastlu.