Můžu být ještě lepší. Ještě nejsem na špičkové úrovni, děsí soupeře Priskem probuzený Birmančevič

Můžu být ještě lepší. Ještě nejsem na špičkové úrovni, děsí soupeře Priskem probuzený Birmančevič
OBSAHUJE OHLASY

Srbského křídelníka Veljka Birmančeviče těší, že v dresu Sparty pravidelně nastupuje a od trenéra Briana Priskeho dostává šanci oproti minulé sezoně v Toulouse, kde plnil především roli náhradníka. Věří ale, že může hrát ještě lépe a že se brzy dostane na svou maximální úroveň. Řekl to po ligové výhře 5:0 nad Slováckem, na níž se podílel dvěma góly a přihrávkou.

"Myslím si, že můžu být ještě lepší. Ještě nejsem na špičkové úrovni, v minulosti jsem hrál ještě lépe. Cítím na sobě, že jsem v uplynulé sezoně moc nehrál, nemám v nohách tolik zápasů. Ještě nejsem na 100 procentech, jdu krok za krokem a věřím, že na svém maximu budu co nejdřív," uvedl po utkání 8. ligového kola pětadvacetiletý Birmančevič, který do Sparty přišel na roční hostování s opcí.

"V minulé sezoně jsem hrál v závěrech utkání, v průměru 10, nebo 15 minut. To je pro hráče málo. Když pak hrajete proti velkým týmům, jakými jsou Marseille, Paris St. Germain, Monako, Lyon, Rennes, jen proti nim bráníte a nemáte příležitost skórovat nebo asistovat. Trenérovi Brianovi Priskemu nemůžu dostatečně poděkovat za to, že mi dává mi šanci. Budu dál dokazovat v Evropské lize i v české lize, že si ji zasloužím," prohlásil Birmančevič.

Sparta opět oslabila Žilinu. Po Goljanovi nalákala do svých řad dalšího mládežnického reprezentanta Slovenska

Proti Slovácku poprvé skóroval v 11. minutě, druhou trefu přidal v 70. minutě, mezitím se podílel na brance nejlepšího ligového střelce Lukáše Haraslína. "Chtěl jsem dát ještě gól, ale nenaskytla se mi dobrá příležitost. V každém utkání chci týmu pomoct brankou nebo asistencí. Těší mě vítězství stejně jako dvě branky a asistence, roste mi sebevědomí. Bude to lepší pro mě i pro tým, protože když hraju na maximální úrovni, mužstvo je ještě lepší," řekl někdejší hráč Partizanu Bělehrad, Čukarički nebo Malmö.

"Podle mě jsem už pár dobrých zápasů za Spartu odehrál. Dal jsem dva góly, takže to vypadá lépe, ale domácí odveta (v kvalifikaci Ligy mistrů) s Kodaní a utkání s Pardubicemi se mi taky povedly. Během reprezentační pauzy jsem si odpočinul, nehrál jsem za Srbsko. Dopřál jsem si volno. Mé tělo je opět připravené hrát každé tři čtyři dny," poznamenal trojnásobný srbský reprezentant.

Plzeň zostudila Zlín sedmi góly. Na Spartě řádil Haraslín s Birmančevičem. Hubenou výhru Slavie v Pardubicích obstaral Jurečka