Potenciální náhrada za Alabu? Real by mohl za vytipovanou tvář zaplatit až 60 milionů eur

Potenciální náhrada za Alabu? Real by mohl za vytipovanou tvář zaplatit až 60 milionů eur

Jednatřicetiletý rakouský legionář David Alaba přišel na San Bernabéu v létě 2021 a ihned se stal nepostradatelnou součástí výběru italského stratéga Carla Ancelottiho. Přestože má někdejší tvář Bayernu Mnichov platný kontrakt až do roku 2026, Bílý balet již zvažuje možnosti, koho by v týmu zapracoval jako jeho možnou náhradu.

Alaba se stal jistotou v zadních řadách a od svého příchodu z Allianz Arény odehrál 90 soutěžních zápasů napříč všemi soutěžemi. Pochlubit se může také pěti vstřelenými brankami a osmi asistencemi. Většinu zápasového vytížení strávil na pozici středního obránce, ale již z dob působení v Bundeslize je známo, že díky své všestrannosti může být využit i na jiných postech.

V nové sezóně odehrál rakouský stoper za Bílý balet pět soutěžních zápasů a španělský královský klub v něm má opět oporu. Vedení však přemýšlí dopředu a podle listu El Nacional zvažuje, co bude v létě roku 2026, kdy Alabovi skončí smlouva.

Jednou z možností je její prodloužení, ale v té době bude mít Alaba již 34 let, což je věk, ve kterém již někteří hráči míří do penze. Zrak skautů Realu nyní směřuje do portugalského Sportingu CP, kde pozornost poutá dvaadvacetiletý střední obránce Gonçalo Inácio. Vidět byl také v nedávné reprezentační přestávce, kdy v národních barvách Portugalska zaznamenal dvě trefy proti Lucembursku.

Inácio je ve své zemi označován jako nový Pepe a již nyní je zřejmé, že jeho cenovka nebude nízká. Ve smlouvě se Sportingem, která má platnost do roku 2027 má výstupní klauzuli ve výši 60 milionů eur.

KOPAČKY UŽ MU NĚJAKÝ ČAS VISÍ NA HŘEBÍKU, PŘESTO JSOU JEHO HLÁŠKY VĚČNÉ. NEZAPOMENUTELNÉ PERLY IBRAHIMOVIČE

Foto: Real Madrid CF