Hráčské platy v LaLize? Real je po obřím propadu Barcelony úplně jinde než celý zbytek soutěže

Hráčské platy v LaLize? Real je po obřím propadu Barcelony úplně jinde než celý zbytek soutěže

Vedení nejvyšší španělské soutěže tradičně zveřejnilo platy každého z dvaceti klubů. Dle dostupných dat je rozdíl mezi prvním a druhým místem nečekaně velký.

V čele žebříčku publikovaném na football-espana.net se nalézá úřadující vicemistr a současný lídr tabulky ze San Bernabéua, který ještě v prvních pěti kolech neztratil ani bod a LaLigou zatím proplouvá bez jakéhokoliv zaváhání.

Na bílé straně Madridu se v poslední době platové podmínky ještě vylepšily, když z loňských 683 milionů eur povyskočily až na 727 milionů eur, z čeho vyplývá, že Jude Bellingham, Kepa či Vinícius Júnior vážně nebudou mít ve španělské metropoli zanedbatelné kontrakty.

Naproti tomu Barcelona zaznamenala razantní pokles a její mzdové náklady klesly ze 648 milionů eur "jen" na 270 milionů eur, což ji řadí až na třetí místo celkového pořadí za oba madridské obry.

Vyložené překvapení to však není. Primát obhajující katalánská značka, jíž řídí Joan Laporta, musela kvůli boji se svou nelichotivou finanční situací učinit na Spotify Camp Nou celou řadu omezení.

Za velkou španělskou trojkou pak následují Sevilla (168 milionů eur), Villarreal (143 milionů eur), Real Sociedad San Sebastian (124 milionů eur) a Athletic Bilbao (100 milionů eur).

Real Betis, což je soupeř Sparty v základní skupině Evropské ligy, na jehož lavičce sedí Manuel Pellegrini, pod nímž v Seville pracují Nabil Fekir či Isco, vydá na platy necelých 90 milionů eur.

P.S.: Zmíněné sumy představují součet výdajů na hráče a trenéry prvního týmu a jsou v tom započteny i gáže na další mužstva, například rezervy.

Výdaje na platy v Primera División:

1. Real Madrid: €727,451,000
2. Atlético: €296,357.00
3. Barcelona: €270.026.00

Jak jsou na tom před startem EL soupeři Sparty? Limassol vede ligu, Rangers tápou

Foto: Real Madrid C.F.