Nenápadný pracant Daníček dosáhl 300 prvoligových startů. Před sebou má Kadlece, těsně za sebou Havlíka

Nenápadný pracant Daníček dosáhl 300 prvoligových startů. Před sebou má Kadlece, těsně za sebou Havlíka
OBSAHUJE VIDEO

Byť byl Vlastimil Daníček nějakou část léta mimo hru poté, co mu boleslavský Benson Sakala pochroumal rameno a kotník, proti Spartě (0:5) už se vrátil a na Letné si tak mohl připsat jubilejní prvoligový start číslo 300.

Úplně všechny absolvoval dvaatřicetiletý pracovitý záložník v barvách Slovácka, ve kterém si musel svou nynější pozici poctivě vydřít. Žádný vyložený talent od přírody totiž nebyl...

"Vím, že to mám vydřené," neměl problém přiznat v interview pro klubovou televizi sám Daníček, jenž dokázal minimálně dvakrát skórovat v každé z předchozích osmi ligových sezon.

"První tréninky jsem absolvoval v Otrokovicích, protože v Napajedlích se ještě netrénovalo, ale trvalo to jen chvilinku, a pak jsem již pokračoval v Napajedlích. Tehdy jsem to měl úplně jako zábavu a hraní si. Sny přišly později," vzpomínal na své začátky.

Costa přivezl na sparťanskou půdu první nadějné zboží ze své zimbabwské akademie. Probíhá i trenérská stáž

Současným hnacím motorem je pro vítěze MOL Cupu z ročníku 2021/2022 částečně rodina, ovšem zejména příznivci. "Fanoušci jsou velký hnací motor, ten fotbal se dělá pro ně. Oslava gólu s nimi jen něco krásného. Po finálovém zápase v poháru jsem si chvilku stoupl pod kotel a poslouchal jsem, jak zpívají chorál jak jsi krásná Moravo a tu minutu jsem tam chtěl prostě stát a poslouchat to, aby se mi to zarylo do paměti. To byl jeden z nejkrásnějších momentů," připomněla ikona aktuálně pátého celku tabulky.

Pokud na něj Martin Svědík ukáže, čtvrtou stovku může načít v sobotu odpoledne na Městském stadionu Miroslava Valenty proti Karviné, což je mimochodem jediný celek mimo Slovácko, kterým v minulosti krátce prošel.

P.S.: Brzy, čili ještě do konce podzimní části sezony 2023/2024, by se měl stát třístovkařem také jeho dlouholetý spoluhráč z Uherského Hradiště Marek Havlík, jenž je aktuálně na čísle 295 odehraných ligových soubojů. Když si k tomu připočtete i 489 startů Milana Petržely, případně 309 absolvovaných duelů Michala Kadlece, vyjde vám, že Slovácko je expertem na prvoligovou dlouhověkost.

Stále aktivní hráči FORTUNA:LIGY s nejvyšším počtem startů:

489 - Milan Petržela (Slovácko)
435 - Josef Jindřišek (Bohemians Praha 1905)
407 - Marek Matějovský (Mladá Boleslav)
361 - Jiří Fleišman (Karviná)
359 - Jan Navrátil (Sigma)
357 - Jan Kovařík (Bohemians 1905)
346 - Tomáš Hübschman (Jablonec)
328 - Jan Chramosta (Jablonec)
321 - Radim Řezník (Plzeň)
319 - Vít Beneš (Sigma)
314 - Antonín Fantiš (Zlín)
314 - Jan Kopic (Plzeň)
309 - Michal Kadlec (Slovácko)