Devět soutěžních zápasů, stejný počet výher a famózní skóre 20:0. Zápy zatím vyučují celou ČFL

Devět soutěžních zápasů, stejný počet výher a famózní skóre 20:0. Zápy zatím vyučují celou ČFL

Nejlepším týmem současné ČFL jsou SK Zápy, které naposledy odešly poraženy v polovině května a od té doby táhnou šňůru sedmnácti duelů bez prohry.

V sezoně 2023/2024 jsou po sedmi třetiligových kolech na jednadvaceti bodech, za což může sedm triumfů ze sedmi pokusů a úctyhodné skóre 16:0, což z nich činí jasného vládce skupiny B.

Ve skupině A je na tom podobně taktéž suverénní Sokol Hostouň, nicméně ten vstřelil méně gólů a inkasoval více branek, s tím, že navíc odešel poražen jak v letní přípravě, tak v MOL Cupu.

Tým z městysu u Brandýna nad Labem zatím bravurně zvládl i domácí pohár, když nejprve vyřadil Benátky nad Jizerou (3:0) a následně zastavil druholigové Táborsko (1:0).

I z finišem minulého ročník už tým neinkasoval deset utkání v řadě, což je nadprůměrný počin, za který je třeba ocenit nejen brankářskou jedničku Josefa Řeháka, ale také hlavního trenéra Zdeňka Koukala.

Costa přivezl na sparťanskou půdu první nadějné zboží ze své zimbabwské akademie. Probíhá i trenérská stáž

Ten na lavičce navázal na někdejší ikonu Sparty Petra Brabce, jenž už to dříve trenérsky zkoušel například v Čáslavi či Ústí nad Labem.

Kouč spoléhá i na pětatřicetiletého kapitána Jiřího Dubna, který v minulosti prošel i Olympií Praha nebo Baníkem Sokolov a svými podzimními výkony budí respekt.

Tak grandiózní bilanci však nepamatuje ani on, ani nikdo z jeho spoluhráčů. Zápy ji budou chtít natáhnout také v nejbližších dnech.

Ve třetí zářijové dekádě nejprve vyzvou Slovan Velvary, poté v rámci třetího pohárového kola přivítají Baník Ostrava a následně je venku čekají Přepeře.

Pakliže by v podobném duchu pokračovaly i nadále, už by to asi bylo na dokument!

SK Zápy v sezoně 2023/2024:

Mladá Boleslav B - Zápy 0:1
Benátky nad Jizerou - Zápy 0:3
Zápy - Hradec Králové B 5:0
Slovan Liberec B - Zápy 0:1
Zápy - Chlumec nad Cidlinou 2:0
Sokol Brozany - Zápy 0:2
Zápy - Táborsko 1:0
Zápy - Arsenal Česká Lípa 2:0
Teplice B - Zápy 0:3

Setrvání v české lize neklaplo. V Banské Bystrici už na ztraceného syna tamní Dukly Považance čeká Ščasný