Setrvání v české lize neklaplo. V Banské Bystrici už na ztraceného syna tamní Dukly Považance čeká Ščasný

Setrvání v české lize neklaplo. V Banské Bystrici už na ztraceného syna tamní Dukly Považance čeká Ščasný

Aktuálně třetí tým slovenské ligy Dukla Banská Bystrica, která táhne šňůru šesti zápasů bez porážky, by se měla v nejbližší době dočkat ještě jedné posily do záložní řady.

Hlavní trenér Michal Ščasný, jenž vede Duklu již od loňského léta, by měl podle informací Jozefa Kopča přivítat ve svém kádru ostříleného středopolaře Jakuba Považance.

Dvaatřicetiletý fotbalista, jenž má za sebou dva a půl roku v Dukle a šest a půl roku v Jablonci, se vrátí do známého prostředí po necelé dekádě.

S Duklou, jež ho vychovala a v jejímž dresu na nejvyšší úrovni debutoval, se totiž kvůli volání z českého prostředí loučil v květnu 2014.

230. Přesně na takovém počtu startů se v Jablonci zastavil ostřílený Jakub Považanec.

Považanec zasáhl v této sezoně 2023/2024 do čtyř duelů a dohromady strávil na hřištích 244 minut čistého času. Naposledy však šel v zelenobílých barvách do akce před necelými šesti týdny.

V průběhu letošního horkého léta byl mimochodem hráč, který doplatil na ostrou výměnu názorů s Radoslavem Látalem, spojován také se Spartakem Trnava a Podbrezovou, jíž řídí další český odborník Roman Skuhravý.

Později se psalo o možném zájmu Slovan Liberec, Bohemians Praha 1905 i Dynamu České Budějovice. I když jeho agent Pavel Zíka nejprve favorizoval setrvání ve FORTUNA:LIZE, nakonec z toho bude právě návrat do rodné země.

Banská Bystrica se ještě do konce září postupně utká se Zlatými Moravci, Podkonicemi i Trenčínem. A právě to jsou zápasy, kdy už by mohl být zkušený borec opět oděn do červenobílého po boku Roberta Polievky i Davida Depetrise.

Neudělal bych nic jinak. A i kdyby ano, dopadlo by to stejně, podotkl karvinský Hejdušek po odvolání z funkce