Ronaldo od Staré dámy požaduje 19 milionů eur. Má šanci?

Ronaldo od Staré dámy požaduje 19 milionů eur. Má šanci?

Cristiano Ronaldo už sice nějaký ten pátek působí v Saúdské Arábii, podle vlastních slov ale nemá dořešeny všechny záležitosti ještě z angažmá v turínském Juventusu. Italský velkoklub mu údajně dluží 19 milionů eur. 

Zpráva týkající se možného dluhu Juventusu vůči portugalské hvězdě obletěla svět už koncem roku 2022. List Gazzetta dello Sport informoval o tom, že během koronavirové pandemie si Ronaldo výrazně snížil svou gáži, ovšem v tajnosti měl mít s turínským celkem dohodu, díky které mu klub všechny finance doplatí.

Nyní vše dospělo do bodu, ve kterém právníci portugalské hvězdy předložili případ arbitrážnímu soudu CONI a od Staré dámy požadují celkem 19 milionů eur. 

Vyšetřování turínského státního zastupitelství odhalilo, že smlouvy při těchto platových manévrech skutečně existovaly, zároveň ale všem zúčastněným hráčům byly vyplaceny všechny dodatečné mzdy během tří měsíců. A podle právníka italského velkoklubu Cesareho Gabasia Cristiano Ronaldo nikdy takovou smlouvu nepodepsal.

Dalším klíčovým dokumentem, který Juventus předložil, je podpis Ronalda u dohody s Juventusem ve chvíli, kdy přestupoval do Manchesteru United. Zde měl Portugalec podepsat, že klub vůči němu nemá žádné nesplacené dluhy.

Pokud se tedy ukáže, že dokumenty jsou skutečné, Cristiano Ronaldo nemá u tribunálu olympijského výboru žádnou šanci a na 19 milionů eur si bude muset nechat zajít chuť.

Ronaldo: Evropa přišla o mnoho talentu, už jenom Premier League je relevantní