Debut na americké půdě, měsíční plat 10 milionů korun a smlouva do Eura 2024. Nagelsmann začíná úřadovat

Debut na americké půdě, měsíční plat 10 milionů korun a smlouva do Eura 2024. Nagelsmann začíná úřadovat

Julian Nagelsmann se stal oficiálně trenérem německé reprezentace. Někdejší kouč Bayernu Mnichov v pátek podepsal smlouvu do mistrovství Evropy, které bude v příštím roce hostit právě Německo. Angažmá šestatřicetiletého trenéra potvrdil německý svaz.

Nagelsmann nahradil odvolaného Hansiho Flicka, který u týmu skončil 10. září den po debaklu 1:4 s Japonskem v domácím přípravném utkání, a stal se nejmladším trenérem německé reprezentace v poválečné historii.

O jeho příchodu informovala média už od pondělí. Podle listu Bild by měl jeho měsíční plat činit zhruba 400.000 eur (asi 9,8 milionu korun).

Jak se daří hvězdám v Arábii? Ronaldo je nejlepší, sekunduje mu zapomenutý Brazilec

Nagelsmann naposledy trénoval Bayern Mnichov, kde shodou okolností rovněž vystřídal Flicka. Bavorský velkoklub ho propustil v březnu po necelých dvou letech. Předtím vedl Lipsko a Hoffenheim.

Jako asistenti budou u národního týmu Nagelsmannovi k dispozici o rok mladší bývalý reprezentant Sandro Wagner a sedmatřicetiletý Benjamin Glück, jenž s ním prošel i všechna předchozí trenérská angažmá.

Debut na lavičce německé reprezentace Nagelsmanna čeká na americkém přípravném turné. Mužstvo se 14. října utká v Hartfordu s týmem USA, o čtyři dny později ve Filadelfii bude hrát s Mexikem.