Real rozdílem třídy porazil vedoucí Gironu, Betis se naladil na Spartu

Real Madrid v osmém kole španělské LaLigy zvítězil na hřišti Girony 3:0 a s 21 body vede tabulku. Bílý balet má náskok jednoho bodu na druhou Barcelonu, která porazila doma Sevillu díky vlastní brance navrátilce Ramose. Sousedský celek Sevilly, Betis, se pozitivně naladil na čtvrteční utkání se Spartou, když porazil Valencii 3:0. Podruhé v řadě se trefil mladý odchovanec Diao. Hráči Atlética Madrid zvládli domácí přestřelku s Cádizem.

Katalánský celek, který kvůli rekonstrukci Camp Nou hraje domácí utkání na Olympijském stadionu, mohl vést už od 22. minuty, jenže Félix napálil z šestnáctky břevno. Místo toho se "Blaugranas" dočkali až ve druhém poločase, kdy šestnáctiletý Yamal po centru vrátil míč před branku a dlouholetý hráč Realu Madrid Ramos si ho nešťastně srazil do sítě. Svěřenci trenéra Xaviho spolu s Gironou jako jediní v ligové sezoně nenašli přemožitele a v aktuálním ročníku vyhráli doma i pátý soutěžní duel. Barcelona od října 2015 nepodlehla Seville v La Lize v 16 utkáních po sobě.

Gólem a asistencí přispěl k vítězství Realu Jude Bellingham. Dvacetiletý anglický fotbalista po letním příchodu z Dortmundu skóroval v lize pošesté a kraluje tabulce střelců. V nastaveném čase byl vyloučen obránce Realu Nacho Fernández poté, co tvrdým skluzem fauloval Portua.

Baskické derby mezi Realem Sociedad ze San Sebastianu a Athleticem Bilbao skončilo jasným vítězstvím domácích 3:0. Prosadili se Le Normand, Kubo a Oyarzabal. Kubo skóroval už popáté v tomto ligovém ročníku. San Sebastian vystřídal Bilbao na čtvrté pozici, kde má o bod víc než jeho baskický rival. Bilbao neuspělo po šesti ligových zápasech bez porážky. Dosud prohrálo pouze v úvodním kole doma s Realem Madrid (0:2).

Kolumbijský útočník se poprvé prosadil ve 41. minutě a na tři góly mu stačilo 5 minut a 25 sekund. Na všechny branky mu přihrál Ramazani, kterému se něco takového podařilo jako prvnímu v historii klubu. Almería ale vedení neudržela a stále čeká na první vítězství v nové sezoně. Granada sice po přestávce zahodila penaltu, ale další pokutový kop devět minut na to už proměnil Zaragoza. Na rozdíl jedné branky v 70. minutě snížil Sánchez a chvíli na to vyrovnal Uzuni. Almería tak jako jediná ve španělské lize ještě nevyhrála, v tabulce je poslední a na předposlední Granadu ztrácí dva body.