Stomilionová posila Mudryk si konečně v Anglii otevřela střelecký účet. Trvalo to 260 dní

Stomilionová posila Mudryk si konečně v Anglii otevřela střelecký účet. Trvalo to 260 dní

Nákladná posila londýnské Chelsea z předešlého zimního přestupního okna, Mykhaylo Mudryk, se ve včerejším zápase proti Fulhamu poprvé prosadila v modrém dresu. Mudryk, jehož přestupní částka sahala s bonusy až ke 100 milionům eur, v klubovém fotbale střelecky mlčel 260 dní. Slova podpory si po utkání vyslechl od trenéra, spoluhráče i klubové legendy. O celém příběhu informoval deník Marca.

Mykhaylo Mudryk zamířil do Londýna po vynikajícím roce 2022 v dresu Šachtaru Doněck. Ukrajinský křídelník na sebe upozornil především výbornými výkony podtrženými čísly v Lize mistrů. Doněck ve skupinové fázi nejprestižnější klubové soutěže narazil na Real Madrid, Lipsko a Celtic, kterým vstřelil dohromady osm branek. Mudryk se podílel na pěti z nich.

Mladý Ukrajinec ovšem ve zmiňovaném roce dominoval i v domácí soutěži, kde za 23 utkání nasázel devět branek a přidal třináct asistencí. I přesto se leckterý fotbalový fanoušek podivoval na hromadou peněz, které do hráče investovala Chelsea (garantovaných 70 milionů eur s dalšími 30 miliony v bonusech).

Mudryk na svá dominantní představení v Anglii nenavázal. Prostor dostával, ovšem nebyl produktivní. Střelecky se neprosadil v sedmnácti jarních utkáních ani v dalších sedmi z podzimu nové sezony.

“Musíme mu dát více času a příležitostí, aby se zlepšoval v průběhu sezony. Mudryk roste, ale stále se potřebuje učit lépe porozumět hře a více se spojit s týmem,“ pronesl na adresu Ukrajince před startem sezony nový trenér Chelsea, Mauricio Pochettino.

Čekání na Mudrykovu první branku v dresu Chelsea nakonec trvalo 260 dní, 24 zápasů a 21 promarněných gólových příležitostí. Ukrajinec se prosadil během včerejšího zápasu na půdě Fulhamu po přihrávce Colwilla v 18. minutě. O poločase avšak musel střídat kvůli svalovým problémům.

Blues se stále trápí v koncovce. Trojlístek vyvolených, které bychom v zimě mohli spatřit na Stamford Bridge

Na adresu Mudryka poté pronesli slova podpory Pochettino, Colwill i klubová legenda Frank Lampard, která momentálně působí v manažerské struktuře klubu.

“Bylo to skvělé, jsem za něj šťastný. Zasloužil si to. Je to skvělý hráč – jednou může patřit mezi nejlepší na světě, jelikož má všechno. Je těžké skočit z Ukrajiny přímo do Chelsea,“ hodnotil po zápase svého spoluhráče, jemuž přihrál na branku, Colwill. Pochettino s Lampardem se na Mudrykovu adresu vyjádřili podobným způsobem. Lodivod Chelsea rovněž zmínil, že není lehké přidat se v jeho věku k týmu, který není stabilní.

Zdroj: APF