Z pozice hlavního trenéra Juventusu do sestupových vod Serie B. Pirlovi po protestech hrozí, že přijde v Sampdorii o práci

Z pozice hlavního trenéra Juventusu do sestupových vod Serie B. Pirlovi po protestech hrozí, že přijde v Sampdorii o práci

Bývalý špílmachr, Andrea Pirlo, který v létě převzal Sampdorii sestupující do druhé italské ligy, čelí po devíti zápasech na lavičce možnému vyhazovu. Spekulace přiživily fanouškovské protesty. O vývoji situace informovaly deníky Calciomercato a The Sun.

Když se vysloví jméno Andrea Pirlo, každému fanouškovi dobrého fotbalu se objeví potutelný úsměv na tváři. Ikonický střední záložník už ale dávno pověsil kopačky na hřebík. Naposledy si ho diváci mohli vychutnat v americké MLS v roce 2017.

Pirlo se krátce po konci kariéry vrhl na trenérské řemeslo. Dostal pozici v Juventusu, konkrétně v týmu do 23 let. Netrvalo ovšem dlouho a byl povýšen na pozici hlavního trenéra prvního týmu, kde tehdy nahrazoval Maurizia Sarriho.

Pirlo u prvního týmu Staré dámy strávil jednu sezonu. Připsal si sice vítězství v Coppa Italia i v italském superpoháru, avšak v Lize mistrů ani v Serii A jeho svěřenci příliš nezaváleli. V nejvyšší italské soutěži zopakoval čtvrté místo, které s Bianconerri pohybujícími se po sestupné trajektorii vyválčil i jeho předchůdce Sarri. Pirlo dokonce v italské lize dosáhl na chlup stejného procenta vyhraných zápasů jako vášnivý kuřák (65 %).

Když nepřišel výraznější úspěch ani v Lize mistrů (vypadnutí v osmifinále s Portem), byl Pirlo odejit. Bývalý střední záložník si dal rok přestávku a zamířil trénovat do turecké ligy, konkrétně do ambiciózního celku Karamguruk. S ním se umístil ve středu tabulku, což jeho majitelům opět nestačilo a Pirlo se opět po roce stěhoval pryč.

AC Milán má políčeno na TOP útočníka. V lednu bude lovit v Lille

Šanci před letošní sezonou dostal v Sampdorii, která sestoupila do druhé italské ligy. Ačkoliv celek z přístavního Janova pro Serii B hodně obměnil kádr, stále dle portálu transfermarkt.com disponuje čtvrtým nejhodnotnějším složením hráčů v soutěži.

To se ovšem vůbec nepromítá do reality. Sampdoria začala sezonu výhrou po penaltách v poháru a ligovým vítězstvím na půdě Ternany. Avšak poté následovala černá série sedmi zápasů bez výhry, ze kterých si Pirlovi svěřenci odnesli pouhé dva body. Sampdorii byly před sezonou odečteny dva body ligovou asociací, tudíž se momentálně krčí na sestupovém devatenáctém místě.

Dle deníků Calciomercato a The Sun chtělo mít s Pirlem vedení klubu trpělivost, avšak situaci hodně narušily velké fanouškovské protesty po poslední domácí porážce s Catanzarem. Může se stát, že Pirlo už nedostane šanci odtrénovat ani příští utkání s Ascoli.

Více než stonásobný italský reprezentant po poslední porážce těžko hledal slova: “Je strašně těžké komentovat porážku za porážkou. Nesmíme hledat alibi. Musíme zůstat jednotní a dostat se z toho co nejrychleji ven. Momentálně jsme křehcí a neumíme vyhrávat.“

Další trenérská hvězda na lavičku Říma? AS pokukuje po Contem

Ve vzduchu visí otázka, který další klub by mohl dát Pirlovi šanci, pokud by k jeho vyhazovu opravdu došlo. Bývalý hráč AC Milán či Juventusu se během několika let dostal od Staré dámy, přes střed turecké ligy, až po sestupové vody Serie B.