Neříkám, že jednou budu trenérem v první lize, ale chtěl bych být. Je to moje největší přání, hlásí Kladrubský

Neříkám, že jednou budu trenérem v první lize, ale chtěl bych být. Je to moje největší přání, hlásí Kladrubský

Exreprezentant Jiří Kladrubský má momentálně na jihočeském Střeleckém ostrově práce víc než dost. Jednak je asistentem u áčka Dynama a jednak je hrajícím trenérem u týmového béčka, které má na starosti spolu s Dušanem Žmolíkem.

U rezervy je rozdělení kompetencí jasné. "Já většinou koukám do defenzivy, on zase víc do ofenzivy. Občas si jeden od druhého něco vezmeme," přiblížil v nedávném interview pro web dynamocb.cz sedmatřicetiletý internacionál.

I když je sezení na více židlích časově náročné, bývalého univerzála Sparty i Slovanu Bratislava s minulostí v italském i řeckém prostředí to naplňuje a co je hlavní, chápou to také u něj doma...

"Baví mě být s těmi kluky a trenéry, na hřišti, v kabině a tak dále. Rád řeším i to, jak bychom měli nastoupit. Manželka je z toho sice trochu na nervy, ale té jsem to vysvětlil. Všechny ty věci, které jsem vyjmenoval, jsou součástí trenérské dráhy a chci nasát co nejvíce informací, abych to mohl třeba někdy v budoucnu zúročit," nastínil své ambice Kladrubský.

Pokud jde o jeho úkoly v nejsledovanějším prvním týmu, jemuž momentálně náleží dvanáctá pozice, ve hře se snaží hledat nějaké věci a detaily, které by mohly být jinak.

Nejprve nová smlouva do roku 2026 a poté poprvé v sezoně v základu. Vršovický Vondra je definitivně zpět

"Na starosti mám standardní situace, jak ofenzivní, tak defenzivní. Občas mám v trénincích na starosti také nějaká cvičení, čehož si vážím, přeci jen je to pořád liga. Od té doby, co jsem skončil s hraním fotbalu, jsem pořád v lize, akorát v jiném režimu. Furt je to pro mě nasávání nějakých nových informací," neměl problém přiznat.

I když ještě před čtyřmi lety zarputile tvrdil, že trenérem nikdy nebude, nakonec se mu to otočilo o sto osmdesát stupňů a jeho ambice jsou ty nejvyšší - rád by jednou seděl jako hlavní kouč s veškerou zodpovědností za výkony a výsledky na některé z prvoligových laviček.

"Říkal jsem to i klukům, kteří tu teď jsou, Márovi Niklovi i Tomáši Zápotočnému. Strašně mě to naplňuje a baví. Když jsem ve fotbale působil jako hráč, nekoukal jsem pomalu ani na zápasy Ligy Mistrů a dnes se dívám na ČFL a sleduju utkání mezí Pískem a slávistickou rezervou. Sleduju teď veškeré fotbaly a hledám si v tom to své, je to pro mě motivace. Neříkám, že jednou budu trenérem v první lize, ale chtěl bych být. Je to moje největší přání," zakončil Kladrubský.

Budějovické béčko je po úvodních deseti kolech ČFL na šesté pozici s pěti výhrami a pěti porážkami, to vše při celkovém skóre 27:21, díky čemuž zdobí tým status nejofenzivnějšího týmu celé skupiny A. Slávistická rezerva sice nastřílela stejný počet branek, nicméně sehrála o jeden duel více.

Zlín sází na zkušenosti a do domácího dění vrací Gonzálese, jenž dříve úřadoval na Julisce i Andrově stadionu