Sílu Mladé Boleslavi prověří již podruhé v roce 2023 Lipsko. Cílem Kuliče bude dopadnout lépe než Hoftych

Sílu Mladé Boleslavi prověří již podruhé v roce 2023 Lipsko. Cílem Kuliče bude dopadnout lépe než Hoftych

Mladou Boleslav, jež je v aktuální prvoligové tabulce sedmá, ale má odehrán o zápas méně než šestý Baník, čeká podruhé v roce 2023 konfrontace s účastníkem Ligy mistrů RB Lipsko.

S předním týmem Bundesligy se výběr Marka Kuliče utká druhou říjnovou středu a přípravný zápas bude hostit lipské tréninkové centrum v Cottawegu.

Měření sil, jimiž si oba kluby zpestří reprezentační přestávku, proběhne za zavřenými dveřmi, čili jak bez diváků, tak bez zástupců médií.

Poprvé narazila Boleslav na Lipsko uprostřed letošního ledna, s tím, že tehdy ještě seděl na trenérské lavičce Pavel Hoftych. V utkání, které se hrálo v netradičním formátu 4x25 minut, mu podlehla 0:4, když její obranu postupně pokořili Halstenberg, Forsberg, Silva a Werner.

Úzká spolupráce mezi Slavií a Vlašimí trvá i v sezoně 2023/2024, nicméně podepsáno už nic není...

Red Bullem sponzorovaní Rasen Ballspor působí v nejvyšší německé soutěži od roku 2016 a v právě probíhající sezoně 2023/2024 jsou v tabulce po sedmi kolech šestí. V základní skupině Champions League prohráli s Manchesterem City (1:3) a porazili Young Boys Bern (3:1).

Středočeský celek, který bude kvůli plnění reprezentačních povinností postrádat např. Yusufa, Poulola, Buryána, Maška či Suchomela, si tak pravděpodobně opět dost mákne.

Venku nastoupila Boleslav v rámci české ligy pětkrát. Dvakrát vyhrála, dvakrát prohrála a jednou remizovala, to vše při skóre 6:10. Sedm získaných bodů na hřištích soupeře z ní dělá v rámci výjezdů čtvrtý nejlepší tým soutěže.