Pět nejofenzivnějších třetiligových adres současnosti? Nejúdernější jsou rezervy Slavie a Dynama

Pět nejofenzivnějších třetiligových adres současnosti? Nejúdernější jsou rezervy Slavie a Dynama

Třetí nejvyšší tuzemskou soutěž hraje 50 klubů (dvaatřicet je usazeno v Čechách, zbylých 18 na Moravě), což není úplně málo. Víte, které z nich aktuálně disponují nejlepší ofenzivní činností?

Největší počet branek z obou skupin ČFL zaznamenaly rezervní týmy Slavie a Dynama České Budějovice, které dosud udeřily sedmadvacetkrát.

Tým kouče Davida Střihavky, který má po 11 kolech bilanci 9 výher, jedné remízy a jedné prohry, nejvíce úřadoval proti Dukle B, jejíž obrany pokořil hned pětkrát.

Sešívané "S", jemuž už nějakou dobu pomáhá také exreprezentant Milan Škoda, pak nadělilo čtyři branky Slavii Karlovy Vary i Admiře Praha.

Výsledkovou krizí procházející Zbrojovka představila nové členy vedení, Psotka si na brněnské půdě polepšil

Navlas stejnou bilancí disponuje také béčko z jihočeského Střeleckého ostrova, které nejvíce řádilo v utkáních s Motorletem Praha, Loko Vltavín a Táborkem B, když zaznamenalo jen v těchto zmíněných kláních 16 gólů.

Jediným zástupcem třetiligové Moravy je aktuálně druhý celek MSFL Uničov, který už v sezoně 2023/2024 dokázal vyškolit Uherský Brod (4:0), Frýdland (5:0) i Hodonín (5:1) a dohromady nasázel k tomuto datu 26 přesných zásahů.

Na útok si zatím nemohou stěžovat ani ve Slovanu Velvary (25 nastřílených branek) či Sokolu Hostouň (23 branek), s tím, že druhý zmíněný výběr ještě v žádném zápase neodešel s prázdnou.

Příliš se naopak nedaří Uherskému Brodu (7 nastřílených branek), Teplicím B (7), Arsenalu Česká Lípa (8) či Slovácku B (9). Všechna zmíněná mužstva nemají průměr ani gólu na utkání a jejich trenéři mají o čem přemýšlet.

Nejofenzivnější týmy třetí ligy:

27 - Slavia B
27 - České Budějovice B
26 - Uničov
25 - Velvary
23 - Hostouň

Semafor F:NL: Červená pro Tonbulovu tragédii. Září Vlašim, stmívá se nad béčkem Sigmy

Foto: Sokol Hostouň z.s.