Nejlepší střelci MSFL? Dva ze tří nejnebezpečnějších snajprů zaměstnává Znojmo, jednoho dlouhá léta Uničov

Nejlepší střelci MSFL? Dva ze tří nejnebezpečnějších snajprů zaměstnává Znojmo, jednoho dlouhá léta Uničov

V MSFL je v ročníku 2023/2024 odehráno jedenáct kol, s tím, že tabulce vládne béčko Baníku, což je jediný neporažený tým soutěže s pětibodovým náskokem na Uničov i Hlučín.

Mezi nejlepšími střelci třetí ligy ale Ostrava žádného zástupce nemá. Nejlépe je na tom pětigólový Ondřej Chvěja, který má stejnou bilanci jako Adam Fila, Libor Bobčík a Martin Zikl a je čtvrtý.

Bronzovou pozici si drží srbský záložník ve znojemských službách Marko Kilibarda, jenž dosud přetavil jedenáct startů v 6 přesných zásahů.

Neměl by tak pro něj být problém překonat svou bilanci z předešlého ročníku 2022/2023, který v barvách jihomoravského mužstva finišoval na devíti trefách.

Stříbrná pozice náleží dvaatřicetiletému Tomáši Komendovi z Uničova, jehož dres obléká po misích v Orlové a Zábřehu devátou sezonu v řadě.

PĚT NEJOFENZIVNĚJŠÍCH TŘETILIGOVÝCH ADRES SOUČASNOSTI? NEJÚDERNĚJŠÍ JSOU REZERVY SLAVIE A DYNAMA

Dosavadních 913 odehraných minut se mu povedlo přetavit v 9 branek a spolehlivě tak navazuje na uplynulý ročník s patnácti přesnými zásahy.

Jeho zaměstnavatel z Olomouckého kraje si mimochodem drží status jednoho z nejproduktivnějších týmů celé třetí ligy, kterou hraje dohromady ve třech různých skupinách 50 mužstev.

Prvním mužem seznamu pak je sedmadvacetiletý brazilský forvard Carlos De Almeida Parede Neto, který prožívá ve znojemských barvách svou první sezonu a 10 vystoupení zatím okořenil stejným počtem gólů.

Pakliže si bude tak vysokou produktivitu držet i ve zbytku podzimu, ve třetí nejvyšší domácí soutěži zřejmě nezůstane a určitě po něm sáhne minimálně někdo z F:NL.

Jihoamerický gólostroj má mimochodem ve svém současném působišti nového trenéra, kterým se stal Stefano Sousa, jenž přebírá štafetu po Ridi Dautim. Ostrá premiéra ho čeká již v neděli na půdě lídra MSFL.

Nejlepší střelci MSFL:

10 - Carlos De Almeida Parede Neto (1. SC Znojmo)
9 - Tomáš Komenda (SK Uničov)
6 - Marko Kilibarda (1. SC Znojmo)

VÝSLEDKOVOU KRIZÍ PROCHÁZEJÍCÍ ZBROJOVKA PŘEDSTAVILA NOVÉ ČLENY VEDENÍ, PSOTKA SI NA BRNĚNSKÉ PŮDĚ POLEPŠIL